Reklama

W Szczyrku powstaje nowe centrum przesiadkowe z parkingiem oraz kolej gondolowa Foto i Film

08/12/2022 07:21

Każdy kto próbuje w zimowy weekend wjechać lub wyjechać ze Szczyrku wie, że musi się uzbroić w cierpliwość i swoje odstać w potężnych korkach. Jednak ma się to zmienić za sprawą budowanego na wjeździe do Szczyrku centrum przesiadkowego z dużym parkingiem. Docelowo z centrum, na Skrzyczne będzie poprowadzona kolej gondolowa a także nowa droga od strony Buczkowic.

Centrum przesiadkowe powstaje na terenie dawnego campingu Skalite, na terenie o powierzchni 2,5 hektara. Obecnie miasto prowadzi jeszcze rozmowy dotyczące zakupu kolejnych trzech działek. Do końca roku centrum będzie miało dostępne 100 miejsc parkingowych, a docelowo pomieści 600 samochodów. Obiekt będzie dysponował również parkingiem dla autobusów dalekobieżnych. Tutaj będzie można zostawić pojazd i w dalszą drogę do miasta udać się komunikacją autobusową, która na terenie Szczyrku jest darmowa. Do centrum poprowadzi nowa droga o długości 1,6 km, która połączy się z nowym rondem przy ulicy Bielskiej w Buczkowicach, które prowadzi do drogi ekspresowej S1. Budowa samego centrum przesiadkowego będzie kosztować 3,7 mln zł.

Reklama

Jak poinformował nasz portal Burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy, w dalszej części inwestycji z centrum przesiadkowego na Skrzyczne zostanie poprowadzona kolej gondolowa. Miasto ma również w planach wybudować na wjeździe do Szczyrku kolejny parking wielopoziomowy na 300 pojazdów. Miasto w tym celu liczy na pozyskanie środków, m.in. z funduszu odbudowy w związku z pandemią, która niestety przez wprowadzone ograniczenia mocno uszczupliła kasę szczyrkowskiego samorządu jak i działających w mieście przedsiębiorców.

Reklama

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wkurz - niezalogowany 2021-04-19 14:11:13

    Spaniale

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kris - niezalogowany 2021-04-19 16:21:58

    Wjechać i wyjechać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ja - niezalogowany 2021-04-19 19:18:32

    hmm a jak wrócić na nartach z powrotem na parking ? Chodnikiem przez miasto ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości