Reklama

Komar Tygrysi sfotografowany w Katowicach. Czy groźny owad dotarł do Polski?

29/06/2019 12:18

Komar tygrysi pochodzi z Azji południowo - wschodniej. Ze względu na ocieplanie klimatu szybko się rozprzestrzenia, już w latach 70-tych XX weku, dotarł do Europy południowej, w ostatnich latach jest coraz częściej spotykany w Niemczech i Czechach. Od dawna mówi się, że jest kwestią czasu aż dotrze do Polski. 28 maja 2019 roku emerytowany naukowiec z  Uniwersytetu Śląskiego, dr Antoni Winiarski, sfotografował komara na terenie Katowic.

Komar tygrysi jest groźnym owadem ponieważ przenosi zarazki wielu groźnych chorób takich jak febra, gorączka zachodniego Nilu, czy denga. Jest większy od naszego rodzimego komara i posiada charakterystyczne czarno-białe paski na tułowiu i odwłoku oraz białe plamki odnóżach. Lubi wysokie temperatury, ok. 30 stopni C i dużą wilgotność. 

 

Informację o odkryciu emerytowanego naukowca opublikował Dziennik Zachodni, informacja została podchwycona przez media w całym kraju, nad zdjęciem zrobionym przez doktora pochyliło się również wielu naukowców.  Wątpliwości, czy sfotografowanym owadem jest komar tygrysi, mają np. naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Według naukowców zdjęcie jest zbyt niewyraźne aby poddać je stuprocentowej analizie.

Reklama

 

Uważa się, że poprzez ocieplenie klimatu dotarcie do Polski tego owada jest kwestią czasu.

 

 

 

 

 

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    anna - niezalogowany 2019-07-01 20:18:17

    Co nas obchodzą hanysy, u tych brudasów wszystko możliwe. Wara od Podbeskidzia hanysiowy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości