W zgodzie z naturą i kulturą…

14 grudnia w Muzeum Miejskim w Żywcu odbyła się promocja książki oraz filmu pt. „W zgodzie z naturą i kulturą. O siostrach Józefie i Zofii Sordyl”. 

Siostry Sordyl to 72 letnie bliźniaczki, które całe swoje życie związały z Korbielowem dorastając w środowisku, które starannie pielęgnowało tradycje ludowe oraz zasady prowadzenia gospodarstwa w górach. Żyjąc zgodnie z prawami natury oraz w zgodzie i bliskości z przyrodą, światem zwierząt i roślin posiadły ogromną wiedzę, którą chętnie dzielą się z innymi. Siostry to urodzone gawędziarki ich historii można słuchać godzinami. Los obdarzył je pięknymi głosami, dlatego możemy je spotkać na różnych imprezach folklorystycznych, a także zobaczyć czy posłuchać w mediach. Podczas spotkania można było zobaczyć fragmenty filmu ukazującego ich życie na leśnej polanie.

 

„W zgodzie z naturą i kulturą. O siostrach Józefie i Zofii Sordyl ” to projekt wydawniczy, realizowany przez Muzeum Miejskie w Żywcu, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna. Organizację projektu wsparli: Gmina Jeleśnia, Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz Fundacja Braci Golec.

źródło: www.zywiec.plFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress