Wystawa drobnego inwentarza znowu zawitała do Wisły [Foto]

Kolejny już rok drobny inwentarz stał się atrakcją dla mieszkańców Wisły i turystów odwiedzających to wypoczynkowe miasto w Beskidzie Śląskim.

W tym roku do Wisły zjechało aż 65 hodowców królików z najdalszych stron Polski i wystawiło 562 króliki w 44 rasach. W niektórych rasach było kilka odmian barwnych. Tradycyjnie już, wystawie królików, towarzyszyła wystawa  gołębi  rasowych i drobiu ozdobnego. Patronat honorowy nad  wystawą  objął burmistrz miasta Wisła Pan Tomasz Bujok. Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że do Wisły zjechało bardzo dużo turystów i szukających wypoczynku nad Wisłą i w górach.

Po uroczystym otwarciu późnym popołudniem wystąpił góralski zespół regionalny, a po nim zespół B.A.R. które bawiły hodowców i wszystkich na wiślańskim rynku. Hodowcy swoje spotkanie zakończyli ,,wieczorem hodowcy” w ,, Dworku nad Wisłą” przy muzyce i pieczonym prosiaku. Niedziela to  szczególny dzień dla hodowców, gdyż  wręczane są puchary i pamiątki hodowcą najwyżej ocenionych zwierząt. W tym miejscu należy wspomnieć o piętnastu sędziach, nie tylko z Polski ale także z Słowacji, którzy ciężko się napracowali w czasie oceny tak rasowych zwierząt.

II Beskidzką Wystawę Królików, Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego należy stwierdzić, że był to sukces organizacyjny, gdyż wystawę zwiedziło bardzo dużo osób, a szczególnie dzieci. Myślę, że niektóre maluchy po raz pierwszy zobaczyły królika, gołębia, a na pewno bażanta z bliska i na żywo.

Kończąc krótką relację z wystawy pragnę podziękować wszystkim wystawcą, sponsorom i zwiedzającym. Szczególne słowa podziękowania Zarząd Okręgowego Związku Hodowców Drobnego Inwentarza w Bielsku- Białej, organizator wystawy, kieruje do Burmistrza miasta Wisła oraz przedstawicieli Urzędu Miasta z którymi bardzo dobrze się współpracuje – podsumowuje Kazimierz Majer , członek Zarządu OZHDI w Bielsku-Białej

_ _
II Beskidzka Wystawa Królików, Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego Wisła
źródło i foto: www.wisla.plFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress