Wpadli przez monitoring miejski

W kolejnym noworocznym weekendzie wzmożona praca strażników miejskich przyczyniła się do ujęcia sprawców przestępstw. Dyżurni monitoringu oraz funkcjonariusze Referatu Interwencyjnego doprowadzili do ujęcia i przekazania Policji dwóch sprawców przestępstw. Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z 5 na 6 stycznia przed godziną 4. Na ul. 3 Maja młody mężczyzna kilkukrotnie rzucając kostką brukową w witrynę sklepową doprowadził do jej uszkodzenia.

Drugie znacznie poważniejsze zdarzenie to konfrontacja nietrzeźwych mężczyzna na Bulwarach Straceńskich. O godzinie 2.20 w nocy z 7 na 8 stycznia, dyżurny monitoringu ujawnił sprzeczających się mężczyzn. W konsekwencji jeden z nich po odepchnięciu i przewróceniu drugiego kilkukrotnie kopnął go w głowę. Szybka interwencja strażników doprowadziła do ujęcia sprawcy i przekazania w ręce Policji. Poszkodowanemu przed przybyciem Zespołu Ratownictwa Medycznego udzielono pomocy.

W obu przypadkach bielska Policja prowadzi czynności w kierunku uszkodzenia mienia oraz spowodowania uszkodzenia ciała.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress