Bielsko. Policja udostępniła internet

Bielsko. Policja udostępniła internet

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej wzbogaciła się o nowoczesny terminal informacyjny, tzw. infokiosk. Urządzenie znajduje się w poczekalni budynku, stąd też wszystkie osoby odwiedzające komendę będą mogły bezpłatnie przeglądać strony internetowe organów administracji państwowej.

Urządzenie ma pełnić funkcje informacyjne. Bezpośrednim celem projektu infokiosków w jednostkach śląskiej Policji jest rozwój społeczeństwa informacyjnego. Publiczne punkty dostępu mają służyć popularyzacji internetu jako wygodnego źródła aktualnych informacji i usług świadczonych przez organy administracji publicznej drogą elektroniczną. Narzędzia te uczynią również możliwym kontakt i wymianę informacji z Policją w sposób nowoczesny. Od teraz osoby odwiedzające komendę mogą bezpłatnie skorzystać w budynku komendy z internetu, przeglądając strony należące do organów administracji państwowej.

Bielska komenda została wyposażona w infokiosk w ramach projektu: „Budowa systemu internetowych usług informacyjnych z wykorzystaniem sieci infokiosków w jednostkach Policji śląskiej”. Opiewający na kwotę 1 216 860 złotych projekt, dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, zakłada stworzenie sieci 33 publicznych punktów dostępu do internetu, zlokalizowanych w terenowych jednostkach policji na obszarze województwa śląskiego. Inwestycja została zrealizowana w zakresie działania „Rozwój elektronicznych usług publicznych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007–2013, którego głównym celem jest tworzenie warunków dla sprawnego rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

źródło: um.bielsko.pl

Najczęściej czytane artykuły ostatnie 15 dni

1. Niedźwiedzie pojawiły się w okolicy Skrzycznego

2. Bystra. Balanga w cudzym domu

3.  Noc Zakupów w Galerii Sfera

4.  Sephia House Club – Otwarcie klubu 

5. Nie żyje młody skoczek narciarski Antoni Juroszek

6. Finalistki Miss Beskidów 2013

7. Nowe zasady opłat za śmieci w Bielsku-Białej

8. Siatkarki BKS Aluprof w szkole tańca

9. XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu „Sacrum In Musica”

10. Strażacy dokarmiają bociany

11. Tir zepchnął pandę do stawu

12. Repertuary Kina, Teatry

13. Fotografie Dzikiej Przyrody 2012 – Galeria BWA

14. Finaliści Mister Beskidów 2013

15. Czy na Podbeskidziu odbywają się walki psów?Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress