VIII tom Monografii już wydany

Drukiem ukazał się ostatni, ósmy tom monografii historycznej „Dzieje Śląska Cieszyńskiego od zarania do czasów współczesnych”.

Prezentowane wydawnictwo, p.t.: „Kultura i sztuka Śląska Cieszyńskiego na przestrzeni wieków” stanowi pierwsze, całościowe opracowanie problematyki dziejów szeroko pojętej sztuki i kultury na Śląsku Cieszyńskim. Powstanie tomu poprzedziły wieloletnie badania zasobów źródłowych, które obejmowały gruntowne poszukiwania muzealne i archiwalne w regionie i poza nim oraz wszelkie potrzebne i liczne wizje w terenie.

Do napisania zaproszony został zespół doświadczonych specjalistów, na ogół pochodzących lub związanych z regionem, reprezentujących różnorodne dziedziny nauki o kulturze i sztuce oraz zarówno polską, jak i czeską część Śląska Cieszyńskiego. Wszystkim badaczom i autorom mniejszego tomu, wydawca – cieszyński powiatowy samorząd terytorialny oraz redaktor naukowy tomu pozwalają sobie złożyć w tym miejscu wyrazy szacunku i wdzięczności za wytworzone i przekazane dziedzictwo wiedzy oraz szczególne podziękowania za dobrą i owocną współpracę przy powstaniu tego wydawnictwa.
Książka jest do nabycia w kiosku Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie przy ul. T. Regera 6 (wejście przez Park Pokoju).

___________________________
kultura i sztuka, śląska cieszyńskiego, ósmy tom monografii historycznej
www.powiat.cieszyn.plFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress