Szymura: Dawno nie mieliśmy takiego komfortu w grze

– Dawno nie mieliśmy takiego komfortu w grze – to pomeczowe słowa trenera Beskidu Skoczów Mirosława Szymury, który wczoraj, jak i kibice beniaminka oklaskiwał swoich podopiecznych.

Skoczowianie już na samym wstępie „napoczęli” ekipę z Knurowa, by ostatecznie nieco zaskakująco rozbić ją 5:2. – To był jeden z naszych najlepszych meczów w tym sezonie, mimo iż bardzo się go obawiałem. Zmierzyliśmy się z rozpędzonym rywalem, który przyjechał do nas po kolejne zwycięstwo. Okazało się jednak, że ten wyjątkowo nam leży, bo jesienią wygraliśmy na jego terenie 3:1 – rozpoczął trener Beskidu, który dodał, że jego podopiecznym podczas środowego starcia wychodziło niemal wszystko, czego pokłosiem była solidna zaliczka 3 goli już do pauzy. – Dawno nie mieliśmy takiego komfortu w grze. Mogliśmy spokojnie kontrolować wydarzenia przy zachowaniu czujności w drugiej połowie – zaznaczył Mirosław Szymura.

Postawiona po zmianie stron pieczęć na efektownej wygranej przybliżyła skoczowski zespół do utrzymania w IV lidze śląskiej. – Nie chciałbym stawiać w tej kwestii przysłowiowej kropki nad „i”, ale nie powinniśmy już utrzymania wypuścić. Mamy 44 punkty, a do zakładanych przed sezonem 50 zbliżamy się – skwitował szkoleniowiec 7. zespołu w tabeli ligowej.

_____________________________
Mirosław Szymura, Beskid Skoczów, IV liga śląska
www.sportowebeskidy.pl
Fot. Rafał Rusek / Press FocusFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress