Święty Mikołaj w Żywcu – 6 grudnia

Święty Mikołaj w Żywcu – 6 grudnia

Miejskie Centrum Kultury w Żywcu
zaprasza wszystkie dzieci
na spotkanie ze ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM oraz widowisko muzyczne p.t. CALINECZKA

6 grudnia 2012 r. godz. 17.30
sala widowiskowa
Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu – Al. Wolności 4

Każde dziecko otrzyma również słodka niespodziankę!

Wstęp wolny!

Calineczka Marty Guśniowskiej w reżyserii Witolda Mazurkiewicza to niezwykle atrakcyjne wizualnie widowisko muzyczne opowiadające przygody dziewczynki o niewielkich rozmiarach lecz wielkim sercu.
Maleńka bohaterka wyrusza w świat by odkrywać jego piękno, ale także kryjące się w nim zagrożenia. Wędrując przez rozmaite krainy napotyka na miejsca przytulne i słoneczne, ale także mroczne i niesympatyczne. Spotyka istoty przyjazne jak i takie, które chcą ją wykorzystać. Losy Calineczki układają się w opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym, wzajemnym szacunku, wrażliwości na cierpienie innych, dobroci.
Wykreowana na scenie Banialuki baśniowa kraina odkrywa przed małymi widzami zachwycającą i zaskakującą magię teatru. Pomysłowa scenografia sprawia, że dzieci z zapartym tchem śledzą kolejne transformacje olbrzymiej wielobarwnej formy, która na ich oczach przekształca się w kwiat, żabę, pająka oraz inne postaci z opowieści Andersena. Muzyczny charakter widowiska, melodyjne piosenki i wartka akcja sprawiają, że przedstawienie, mimo iż momentami niepokojące, nawet przez chwilę nie przestaje czarować.

Wyróżnienie na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak 2011” dla Marii Byrskiej za rolę Myszki w spektaklu Calineczka.
Przedstawienie dla dzieci od 3 lat.

Marta Guśniowska wg Andersena Calineczka
reżyseria Witold MAzurkiewicz
scenografia Jarosław Koziara
muzyka Gabriel Menet
kierownictwo muzyczne: Krystyna Fuczik
aktorzy:
Maria Byrska,
Marta Marzęcka,
Władysław Aniszewski,
Konrad Ignatowski,
Włodzimierz Pohl

źródło MCK ŻywiecFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress