Świąteczne iluminacje w Bielsku-Białej już świecą (FILM)

6 grudnia w Bielsku-Białej zagościła świąteczna atmosfera. O godz. 16.30 zastępca prezydenta miasta Waldemar Jędrusiński zapalił iluminacje na największej w mieście choince, która jak co roku stanęła na placu Bolesława Chrobrego. Symboliczne zapalenie oświetlenia poprzedziło wspólne odliczanie ze zgromadzonymi na placu mieszkańcami. Oczywiście nie zabrakło świętego Mikołaja, który rozdawał najmłodszym słodkie upominki.

Choinka na placu Bolesława Chrobrego ma ponad 15 m wysokości. Cała dekoracja bazuje na energooszczędnym oświetleniu LED. Wykorzystano różne barwy światła: białą ciepłą, białą zimną, zieloną i czerwoną.

Dzięki lampkom z efektem zimnego błysku, choinka jeszcze bardziej przyciąga uwagę. Tzw. dekory, które znajdują się na choince to między innymi: gwiazdy pięcioramienne i ośmioramienne, serduszka 2D, kule 3D wykonane z maty metalizowanej imitujące bombki, bombki w różnej kolorystyce – odporne na warunki atmosferyczne.

Na choince znalazły się także dwa dodatkowe elementy – złota i srebrna girlanda, które zamontowane równolegle do siebie tworzą efekt spirali. Na girlandach zastosowano prawie 16 tys. punktów świetlnych.

Świąteczna iluminacja pojawiła się również na fasadzie Zamku Sułkowskich.

Foto nagłówek: W Obbiektywie
Autor filmu: Nad Dachami – usługi dronem, filmowanie z powietrzaFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress