Studenci z Bielska-Białej z wizytą w Berlinie

Po raz pierwszy stolica Niemiec była celem akademickiej podróży Koła Naukowego HORYZONT, a na wspólną wycieczkę wybrało się aż sześćdziesiąt osób, studentów naszej uczelni. Dwudniowy wyjazd (28-29.X) obfitował w wiele interesujących atrakcji i mimo intensywnego planu zwiedzania można powiedzieć, że kolejna europejska stolica została przez nas podróżniczo zdobyta.

Naszą przygodę z Berlinem rozpoczęliśmy od spaceru po ogrodach barokowego pałacu Charlottenburg, podziwiając i Belweder, i Mauzoleum, i pomnik Wielkiego Elektora. Mieliśmy okazję oglądać Kolumnę Zwycięstwa, Pałac Prezydencki oraz podziwiać gmach Reichstagu ze słynną szklaną kopułą. Jednak najważniejszym punktem pierwszego dnia pobytu było dotarcie do berlińskiej Bramy Brandenburskiej, gdzie pod rozpędzoną kwadrygą zrobiliśmy pamiątkową, akademicką fotografię. Natomiast wieczór upłynął już w spokojnej i miłej atmosferze czasu wolnego, to spacerując po nabrzeżu Szprewy, to po długiej Unter den Linden, czy też smakując kawy i herbaty na Placu Poczdamskim.

Następnego dnia, mimo że pogoda nie rozpieszczała i raz po raz lało jak z cebra, nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty przy słynnym punkcie granicznym „Checkpoint Charlie”, by tuż obok przejść wzdłuż długich ruin Muru Berlińskiego aż do monumentalnego pomnika poświęconego pamięci Holocaustu, gdzie w zadumie i zamyśleniu spędziliśmy czas, spacerując między wielkimi, czarnymi, kamiennymi płytami. Nie zabrakło także miejsca na oglądanie majestatycznej katedry Berliner Dom, czy też Marienkirche i Schauspielhaus – wszystko robiło ogromne wrażenie. Natomiast ostatnim punktem horyzontalnej berlińskiej wycieczki była wizyta pod symbolicznym Kaiser-Wilhelm-Gedachtnis-Kirche.

Październikowy wyjazd do Berlina otworzył cykl tegorocznych uczelnianych wycieczek ATH pod hasłem „Europa – wspólny dom”. Jeszcze w tym roku kalendarzowym Koło Naukowe HORYZONT zorganizuje jednodniowe wyjazdy do na słynne świąteczne jarmarki do Wiednia, a już na wiosnę czekają nas wycieczki do Budapesztu, do Pragi i do Bratysławy oraz trzydniowe wycieczki do Lwowa (dwa terminy). Serdecznie zapraszamy, a więcej informacji można znaleźć na naszym facebookowym profilu.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress