Samorządowcy przekazali ekologiczne radiowozy dla policji

 

 

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie odbyło się uroczyste przekazanie trzech nowych radiowozów.

Nowe samochody z napędem hybrydowym zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu Policji. Oznakowane pojazdy marki Toyota Auris trafiły do policjantów cieszyńskiej drogówki i ustrońskiego komisariatu.

Dziś w południe przy siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie odbyło się przekazanie nowych oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym marki Toyota Auris. Pojazdy zostały zakupione dla policji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu policji. To pierwsze ekologiczne radiowozy w powiecie cieszyńskim.

W spotkaniu wzięli udział Starosta Cieszyński Janusz Król, Burmistrz Miasta Ustronia Ireneusz Szarzec, Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar oraz Sekretarz Miasta Cieszyna Stanisław Kawecki. Gospodarzem uroczystości był Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mł. insp. Jacek Bąk, który podziękował władzom samorządowym za przekazanie środków z budżetu starostwa, miast i gminy na zakup trzech oznakowanych radiowozów. Następnie samorządowcy przekazali policjantom kluczyki do nowych samochodów. Każdy z pojazdów Toyota Auris kombi wart jest ponad 92.000 złotych brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM. 

Jedna Toyota została przekazana do wydziału ruchu drogowego. Władze Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz Miasta Cieszyna przeznaczyły na jej zakup z budżetu po 17500 złotych. Władze Miasta Ustronia przekazały 35000 złotych. Taką samą kwotę wydała również Gmina Goleszów. Dlatego do Komisariatu Policji w Ustroniu trafiły dwa takie radiowozy. Do każdego samochodu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dołożył ponad 26000 złotych. Pozostała kwota ponad 30000 zł została pokryta ze środków budżetu policji.

Samochody mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę. Charakteryzują się także niewielkim zużyciem paliwa, są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, która w połączeniu z systemem odzysku energii elektrycznej podczas hamowania sprawia, że samochód jest przyjazny dla środowiska.

____________________________
trzy nowe radiowozy, napęd hybrydowy, Toyota Auris
źródło: KPP CieszynFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress