Drugoligowiec z Radomia pokonał na wyjeździe w rundzie wstępnej krajowego pucharu zespół Wdy Świecie 1:3, dzięki czemu zapewnił sobie awans do kolejnej fazy, w której na zwycięzcę tej pary czekało już Podbeskidzie. Mecz odbędzie się 22 lub 23 lipca w Radomiu i będzie to pierwszy mecz o stawkę bielszczan w nowym sezonie.

Typowany jako faworyt meczu rundy wstępnej Radomiak nie miał wcale łatwej przeprawy z drużyną ze Świecia. Gospodarze grający na co dzień w III lidze, stracili co prawdą bramkę już w 24 minucie po strzale Leandro z rzutu karnego, ale tuż po wznowieniu drugiej połowy sami stanęli przed szansą wyrównania z 11 metrów, rzutu karnego jednak nie wykorzystali. W 64 minucie dopięli swego, już skuteczniej wykonując jedenastkę, ale Radomiak trafił jeszcze dwa razy i to on zmierzy się z Góralami.

W drużynie z Radomia wystąpił Damian Jakubik, który w rundzie jesiennej sezonu 2016/17 był zawodnikiem Podbeskidzia.

Wda Świecie – Radomiak Radom 1:3 (0:1)

Bramki: 64′ (k.) Retlewski – 24′ (k.) Leandro, 70′ Bemba, 90′ Mazan

Skład Radomiaka Radom: Hubert Gostomski – Damian Jakubik, Martin Klabník, Maciej Świdzikowski, Karol Hodowany – Kamil Cupriak, Chinonso Agu, Matthieu Bemba, Simón Colina (60′ Peter Mazan), Dariusz Brągiel (84′ Maciej Filipowicz) – Leândro (63′ Szymon Stanisławski). 

_ _
I runda Pucharu Polski z Radomiakiem, Podbeskidzie Bielsko-Biała
źródło: www.tspodbeskidzie.pl