Remis na koniec sezonu

W ostatnim meczu sezonu bialska Stal zmierzyła się z Falubazem Zielona Góra.

Na pożegnanie z kibicami piłkarze BKS Stal zagrali z Falubazem Zielona Góra. Po ostatnim słabszym okresie dla bielszczan, w tym ostatnim meczu sezonu 2016/2017, podopieczni trenera Dariusza Okonia chcieli zwyciężyć, by w lepszych humorach udać się na krótkie urlopy.

Już w 3. minucie sam przed bramkarzem gości znalazł się Zdolski, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. W 10. minucie po ładnej akcji Radomskiego i Karcza, piłka dotarła do Bezaka, który jednak strzelił niecelnie. Cztery minuty później było już jednak 1:0. Po rzucie rożnym i strzale głową Budzyński zdołał instynktownie obronić, jednak przy dobitce Karety był już bezradny. Bielski obrońca zaliczył tym samym drugie trafienie w sezonie i wyprowadził bialską Stal na prowadzenie. Kilka minut później prostopadłe podanie do Wróbla zmusiło do faulu Sieberta, który przerwał świetną akcję BKS i przez to został upomniany przez sędziego żółtą kartką. W 24. minucie szansę na wyrównanie mieli goście, jednak przy sytuacji sam na sam z Kozikiem najpierw poślizgnął się jeden z gości, a chwilę później drugi. W doliczonym czasie pierwszej połowy bliski szczęścia był jeszcze Zdolski, który po ładnej akcji BKS strzelił w długi róg bramki, jednak piłka otarła się od jednego z obrońców i minimalnie minęła słupek.

W drugiej części gry gra się wyrównała. Falubaz starał się odrobić straty, ale bielszczanie czujnie grali w obronie i próbowali kontrataków. Po jednym z nich Karcz przedryblował obrońcę i znalazł się sam przed bramkarzem gości, który jednak świetnie obronił. W 70. minucie okazję do powiększenia prowadzenia miał Wróbel, jednak nie trafił w dogodnej okazji. W kolejnych kilku minutach młody napastnik Stali miał jeszcze dwie dobre okazje, ale w obu przypadkach strzelał niecelnie. Kiedy wydawało się, że sezon zakończy się wygraną BKS, Falubaz zdobył bramkę na 1:1. Z rzutu wolnego dośrodkował Athenstadt, a głową piłkę do bramki skierował Siebert. Kilka chwil później sędzia zakończył mecz.

BKS Stal – Falubaz Zielona Góra 1:1 (1:0)