Rajd di Roma Capitale: Kajetanowicz i Baran walczą o trzeci z rzędu tytuł w Rajdowych Mistrzostwach Europy

Wyjątkowo trudne warunki spowodowane obfitymi opadami deszczu i perfekcyjna jazda Mistrza Kajetanowicza — tak w kilku słowach można podsumować pierwszą pętlę finałowego etapu Rajdu di Roma Capitale, przedostatniej rundy FIA ERC.

Kierowca LOTOS Rally Team wygrał wszystkie odcinki specjalne i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej! Pilotowany przez Jarka Barana Ustronianin walczy o trzeci z rzędu tytuł w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Główny rywal, Portugalczyk Bruno Magalhães, zajmuje aktualnie trzecie miejsce.

   

Dzień rozpoczął najdłuższy odcinek rajdu, Cave-Rocca S. Stefano, mierzący blisko 33 kilometry. Droga była w wielu miejscach zabrudzona i jak przyznawali zawodnicy – niewiarygodnie śliska. Nie przeszkodziło to jednak Kajetanowiczowi, który pojechał perfekcyjnie, pokonując aż o 9,1 s. dotychczasowego lidera, Bryana Bouffiera. Kolejne dwa odcinki również zapisał na swoje konto, powiększając do 3,3 s. przewagę nad Francuzem. Po przejechaniu dziewięciu odcinków trzecie miejsce zajmuje Magalhães, tracąc już ponad 40 sekund. 

– Prowadzimy w rajdzie, jadąc tu po raz pierwszy – to fantastyczne uczucie. Myślę, że jest to jedna z najtrudniejszych rund w tym sezonie, ze względu na dużo nowości i bardzo trudne warunki. Tak jak przypuszczaliśmy, w nocy były obfite opady deszczu, przez co miejscami na trasie zalegało błoto, woda. Teraz przesycha, ale ponownie kluczowy będzie wybór opon. Wygranie rajdu nie jest dla mnie najważniejsze, celem jest zachowanie pozycji lidera w mistrzostwach Europy, do tego dążymy – wypowiadał się Kajto.

Do końca rywalizacji pozostały jeszcze trzy odcinki specjalne, z których ostatni startuje około godziny 13:46. Tuż po godzinie 14 powinniśmy poznać zwycięzców siódmej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy.

Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS – a także CUBE.ITG, Delphi oraz Driving Experience. Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na: www.fb.com/EmocjeDoPelna, www.fb.com/KajetanKajetanowicz, www.twitter.com/Kajto_pl oraz www.youtube.com/Kajtopl.

Nieoficjalna klasyfikacja generalna Rajdu di Roma Capitale 2017 (po OS 9):

1. Kajetan Kajetanowicz / Jarek Baran (Polska, Ford Fiesta R5) 1:30:01,8 s. 
2. Bryan Bouffier / Xavier Panseri (Francja, Ford Fiesta R5) +3,3 s.
3. Bruno Magalhães / Hugo Magalhães (Portugalia, Skoda Fabia R5) +40,1 s.
4. Grzegorz Grzyb / Jakub Wróbel (Polska, Skoda Fabia R5) +54,6 s.
5. Simone Tempestini / Sergiu Itu (Rumunia, Citroen DS3 R5) +1:20,3 s.
6. Jan Černý / Petr Černohorský (Czechy, Skoda Fabia R5) +1:33,8 s.
7. Łukasz Habaj / Daniel Dymurski (Polska, Ford Fiesta R5) +1:47,2 s.
8. Stéphane Consani / Valentin Salmon (Francja, Ford Fiesta R5) +2:22,2 s.
9. Nikołaj Griazin / Jarosław Fedorow (Rosja, Skoda Fabia R5) +2:24,6 s.
10. Tonino Di Cosimo / Paolo Francescucci (Włochy, Skoda Fabia R5) +3:49,4 s.

_ _
Rajd di Roma Capitale 2017, Kajetanowicz i Baran, walczą o trzeci z rzędu tytuł,  Rajdowe Mistrzostwa Europy
źródło i foto: www.kajto.pl


  • lukned

    W ERC Kajto już wygrał swoje. Powinien iść do WRC2. Było świetnie gdyby pod koniec kariery powalczył jeszcze w WRC. Chociaż niestety w dzisiejszych czasach jest to to raczej niemożliwe, z uwagi na budżet, wiek i słabe plecy w fabrycznych zespołach. ;/


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress