Prezydent RP odwiedził Szczyrk i Buczkowice (Foto)

Prezydent Andrzej Duda, który spotkał się w czwartek z nauczycielami i uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Szczyrk w Buczkowicach, wyraził przekonanie, że Polska powinna mieć swojego reprezentanta „w każdej z dyscyplin sportowych, także jeśli chodzi o sporty zimowe, (…) w światowej dwudziestce najlepszych sportowców”. – Jestem przekonany, że nas na to stać – zaznaczył Andrzej Duda.


To oczywiście kwestia kolejnych inwestycji w infrastrukturę, to kwestia wspierania, również i finansowego, szkolenia w sportach zimowych. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie to wszystko zrealizować – poprzez działania ministerstwa sportu, ale także poprzez działania polskich firm, które są w stanie być sponsorami polskiego sportu i czynią to, i mam nadzieję, że to będzie się rozwijało – podkreślił Prezydent.

Andrzej Duda przypomniał, że rozpoczął się rok stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. – Chciałbym, abyśmy ten rok wspaniale uczcili. Mam nadzieję, że będzie to bardzo dobry rok dla szkoły. Trwa tu budowa nowej hali gimnastycznej. Mam nadzieję, że uda się zbudować nowe trasy biegowe. Rozwoju i coraz lepszych warunków szkolenia i pracy chciałem życzyć nauczycielom, trenerom i uczniom – mówił.

Andrzej Duda przed spotkaniem z nauczycielami i młodzieżą przeciął wstęgę i symbolicznie otworzył gruntownie zmodernizowaną kolej kanapową na Skrzyczne w Szczyrku.

źródło Kancelaria Prezydenta RP foto: Jakub SzymczukFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress