Pracowity okres dla policyjnych motorowodniaków

Pomimo, że wakacje powoli dobiegają końca wypoczywających nad jeziorami nie brakuje. Czas relaksu dla odpoczywających, jest z kolei dla policyjnych motorowodniaków czasem wytężonej pracy. Tylko w niedzielę stróże prawa trzykrotnie podejmowali z wody osoby, które znalazły się w niej, po przewróceniu się sprzętów pływających. Na szczęście we wszystkich przypadkach, dzięki szybkiej reakcji policjantów, nikomu nic się nie stało.

Przez cały sezon policyjni motorowodniacy nie narzekają na brak pracy. Wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Policjanci na co dzień pilnują bezpieczeństwa miłośników wodnych kąpieli, zabezpieczają różne imprezy wodne, prowadzą szeroką działalności profilaktyczną dla dzieci i młodzieży. Tylko wczoraj policjanci z sezonowego ogniwa wodnego Komisariatu Policji w Łodygowicach trzykrotnie interweniowali na wodach Jeziora Żywieckiego.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę tuż po 12.00. Na skutek podmuchu silnego wiatru przewróciła się łódź żaglowa, a w wodach jeziora znalazł się 70-letni sternik. Policjanci natychmiast zareagowali i podjęli z wody mężczyznę. Po postawieniu jego łodzi bezpiecznie odholowali ją do przystani. Godzinę później, również na skutek silnego wiatru, przewrócił się kajak, a w wodach jeziora znalazło się dwóch mieszkańców Bielska-Białej w wieku 21 lat. Policjanci podjęli z wody kajakarzy, a ich sprzęt odholowali do przystani. Tuż przed 15.00 przewróciła się kolejna łódź żaglowa. Policjanci podjęli z wody jej załogę i bezpiecznie odtransportowali do przystani.

To tylko nieliczne przykłady z codziennej służby policyjnych motorowodniaków. Dzięki ich pracy, rokrocznie dla wielu osób wypoczynek nad jeziorem kończy się szczęśliwie. Pamiętajmy, że woda oprócz radości i zabawy, niesie za sobą również wiele niebezpieczeństw, a zamienne warunki pogodowe mogą zaskoczyć nawet najbardziej wprawnych żeglarz.


  • Ab

    Czy to oznacza że WOPR jest niepotrzebny? Bo przecież są dzielni policjanci? Ktoś tu komuś chyba wchodzi w kompetencje.


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress