Poważne utrudnienia drogowe w związku z Tour de Pologne

W związku ze zbliżającym się terminem 74. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje mieszkańców o zbliżających się utrudnieniach w ruchu kołowym.
Trasy głównego przejazdu wraz z drogami dochodzącymi zostaną trwale wyłączone z ruchu kołowego dnia 31 lipca br. od godziny 15.30.
Są to ulice:
– Wyzwolenia od granicy Miasta do ulicy Niepodległości, 
– Niepodległości /DW 940/ pomiędzy skrzyżowaniami Wyzwolenia a Czerwoną,
– Czerwona – na całym ciągu,
– Eugeniusza Kwiatkowskiego – na całym ciągu,
– rondo Solidarności,
– Warszawska od ronda Solidarności w kierunku ulicy 3 Maja oraz ulice, Zamkowa, Partyzantów, Bystrzańska do granicy Miasta.

Dodatkowo dla potrzeb organizatora:
– o godzinie 13.00 dla ruchu kołowego zamknięty zostanie wjazd na pl. Chrobrego od strony ulicy Wzgórze oraz ulic 3 Maja i Zamkowej,
– o godzinie 15.00 wjazd od strony ulicy Wałowej na ulicę Barlickiego oraz ulica Wzgórze przy skrzyżowaniu z ulicą Zamkową i 3 Maja, 
–  o godzinie 15.30 ulica Wałowa od ronda przy Galerii Sfera II w kierunku ulicy 3 Maja,

W związku z powyższym prosimy, aby mieszkańcy chcący przemieszczać się po terenie Miasta w trakcie trwania wyścigu kolarskiego, kierowali się na wewnętrzną śródmiejską obwodnicę Miasta – Aleja Generała Władysława Andersa w kierunku drogi ekspresowej S52 oraz w kierunku ulic Żywieckiej, Krakowskiej, Lwowskiej w kierunku wschodniej obwodnicy Miasta S1.

 

MAPA UTRUDNIEŃ

Po zakończeniu przejazdu ciągi komunikacyjne zostaną dopuszczone do ruchu.

 

W momencie całkowitego zamknięcia ulic, po których będzie przemieszczał się peleton zostanie wstrzymany ruch autobusów na linii nr 57. Autobusy obsługujące pozostałe linie komunikacyjne, których trasy krzyżują się z trasą wyścigu będą kursować bez zmian do momentu całkowitego ich zamknięcia przez Policję. W momencie zatrzymania się autobusów pasażerowie będą mogli je opuścić lub oczekiwać na kontynuację jazdy. Szczegółowych informacji będzie udzielał w dniu wyścigu pod numerem telefonu (33) 814-34-09 dyspozytor MZK.

 

Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress