Pogoda: Znowu halny

Przed nami w dalszym ciągu raczej późna jesień niż zima, a tej nie widać jak na razie. Dodatkowo już jutro pojawi się znów silny halny.

W ciągu dnia spodziewamy się wzrostu prędkości wiatru z kierunków południowych. Najsilniej ma wiać w godzinach 12-18:00. Prędkość wiatru podczas najsilniejszych porywów może osiągać 100-110km/h, a wiatr średni 40-50km/h. Możliwe są lokalne szkody w drzewostanie.

Jeśli chodzi o opady to przelotne mogą pojawić się dzisiaj  po południu. W górach to będą słabe opady śniegu, niżej deszczu i krupy śnieżnej. W nocy temperatura lokalnie spadnie poniżej 0*C i znów możemy mieć do czynienia z gołoledzią.

Prognoza: Łowcy Burz Podbeskidzia


  • Zbigniew

    Ok! Wszystko w porządku są to zjawiska niezależne od człowieka, ale dlaczego od kilkunasty lat w trakcie silnych wiatrów od razu nie ma prądu od kilku do kilkunasty godzin? w dzielnicy Wapienica od stadionu do zapory ? Przecież został juz całkowice zdewastowany las i wycięte drzewa pod linami energetycznymi w lesie! Nie znam się na tym do końca, ale skoro to trawa tyle lat to czy nie można tych kabli niszczonych przez drzewa położyć w ziemi? ,tak jak jest to w UE a jesteśmy jej członkiem ! Nie będę pisał tu o skutkach wyłączęń, dla mieszkańców (większości ludzi starszych)
    podam tylko, że dla mnie to zagrożenie życia, bo ja muszę spać pod respiratorem zasilanym prądem ! Może ktoś z decydentów pomysli o tym jak ten problem w XXI wieku rozwiazać !
    POzdrawiam i oczekuje odpowiedzi


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress