Pogoda: Na horyzoncie widać poważne ochłodzenie

Polska dostaje się właśnie pod wpływ niżu Michael z wyraźną zatoką niskiego ciśnienia oraz aktywnymi frontami atmosferycznymi, co zwiastuje pojawienie się opadów oraz wzrost prędkości wiatru. Wbrew temu, co podają niektóre media, aura nie będzie niebezpieczna, jedynie bardziej dynamiczna.
Piątek wieczór – zacznie wzrastać prędkość wiatru z kierunków południowych, który w porywach może osiągać 60-70km/h, przez co czeka nas w miarę ciepły wieczór z temperaturą rzędu 7-9°C
Sobota – na ranem możliwe jeszcze opady deszczu, które z biegiem dnia będą zanikać. W ciągu dnia możliwe większe rozpogodzenia na przemian z dużym zachmurzeniem. Nie wykluczone słabe przelotne opady deszczu. Pojawi się znowu silniejszy wiatr , w porywach do 60km/h. Wieczorem nasunie się kolejna strefa frontowa z opadami deszczu, a także deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach sam śnieg. Temperatura w sobotę będzie wynosiła od 3 do 7°C.
Niedziela – nad ranem zanikające opady mieszane deszczu ze śniegiem. W ciągu dnia bardzo podobna pogoda do soboty, czyli zachmurzenie zmienne z lokalnymi przejaśnieniami. Mogą pojawić się też słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura na poziomie 5-9°C.
Nad Francją powstaje niż, który bardzo szybko przemieści się w naszą stronę. Niż ten ma być sprawcą wyraźnego ochłodzenia oraz pojawienia się słabych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Ze względu na to, że jest to niż wtórny, procesy w nim zachodzące będą dynamiczne.

Prognozy: Łowcy Burz PodbeskidziaFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress