Podsumowanie rundy jesiennej

Emocje związane z rundą jesienną III ligi 3 grupy już opadły, dlatego chłodnym okiem próbujemy podsumować rundę jesienną w wykonaniu BKS Stal.

W 17 spotkaniach ligowych bielszczanie zdobyli 24 punkty, na które złożyło się 7 zwycięstw, 3 remisy i 7 porażek. BKS Stal dwa razy więcej punktów zdobył u siebie (16), dzięki 5 wygranym i 1 remisowi. Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej bielski zespół zanotował także dwie porażki. Zaledwie 8 punktów bielska drużyna zdobyła na wyjeździe (2 wygrane, 2 remisy i 5 porażek). Wynik ten powinien być lepszy, bowiem w Zabrzu BKS Stal wygrał 1:0, ale pod koniec meczu na boisko wszedł nieuprawniony zawodnik i rezultat został zweryfikowany jako walkower na korzyść rezerw Górnika. Trzy punkty więcej dodane do tabeli dałyby bialskiej Stali siódme miejsce w tabeli i mniejszą stratę do czołówki naszej ligi.

Bilans bramkowy BKS Stal wyniósł 20-20. Bielszczanie więcej strzelali i mniej tracili u siebie (13-5). Na wyjeździe było już gorzej (7-15).

Najwięcej bramek w bielskim zespole zdobył Jacek Jarnot (5). Gole zdobywali także Marcin Czaicki i Mariusz Sobala (4), oraz po jednej Kamil Bezak, Seweryn Caputa, Dominik Czekański, Kamil Karcz, Łukasz Radomski, Marcin Wróbel i Damian Zdolski.

Najlepiej asystującymi piłkarzami BKS Stal byli Marcin Czaicki i Kamil Bezak (po 3 asysty). Dwie asysty w tej rundzie zaliczyli Łukasz Zakrzewski, Jacek Jarnot i Łukasz Radomski, a jedną Cezary Ferfecki.

Aż dwóch piłkarzy w rundzie wiosennej zagrało w każdym meczu od pierwszej do ostatniej minuty zaliczając tym samym 1530 minut gry. Są to Marcin Czaicki i Mariusz Sobala. Nieco mniej, bo 1472 minuty na boisku przebywał Robert Pieczur, który także wstąpił we wszystkich 17 spotkaniach. Kolejne miejsca w tej klasyfikacji to Krzysztof Kozik 1350 minut i Łukasz Zakrzewski 1346 minut. Najmniej, bo zaledwie 2 minuty zagrał wychowanek bialskiej Stali – Łukasz Smok, który z kolei może cieszyć się z debiutu na trzecioligowych boiskach.

Dariusz Mrózek (trener BKS Stal): Przy obecnej sytuacji organizacyjnej klubu oraz przeciwnościach losu, które podczas trwania tego sezonu przytrafiły się drużynie uważam osiągnięty wynik za bardzo dobry. Mówiąc o przeciwnościach losu mam na myśli: zmianę trenera po trzech zwycięskich kolejkach, poważne kontuzje 3 kluczowych zawodników (M.Wróbel i D.Zdolski – w 4. kolejce, K.Karcz – w 7. kolejce), czy odebrane 3 punkty za wygrany wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze II. Osiągnięty wynik jest zasługą przede wszystkim właściwego, profesjonalnego podejścia zawodników do swoich obowiązków, bardzo dobrej atmosferze panującej w zespole stworzonej przez doświadczonych graczy oraz wysokiej świadomości celu stawianego przed drużyną i każdym z zawodników z osobna. Należy pamiętać, że pięciu piłkarzy jest wypożyczonych tylko do końca grudnia i wrócą do swoich macierzystych klubów. Kończą się umowy większości zawodników, którzy grają w BKS Stal już kilka sezonów i stanowią szkielet zespołu.Myślę, że naszym głównym celem będzie teraz zatrzymanie w zespole kluczowych piłkarzy. Warto także zwrócić uwagę, że nasza liga ma to do siebie, że jest niezwykle wyrównana. Nie ma w niej faworytów. Mając 24 punkty i będąc w górnej części tabeli mamy zaledwie 6 punktów zapasu nad drużynami strefy spadkowej.