Oszuści znów dali o sobie znać

 

 

Przedwczoraj oszust, który podszywając się pod policjanta próbował wyłudzić pieniądze od starszej osoby.

Sprawca zadzwonił do mieszkanki Rudnika z informacją, że jej syn miał wypadek. Na „załatwienie sprawy” chciał aby przekazała mu 80 tysięcy złotych. Na szczęście kobieta wykazała się rozwagą. 

Oszuści podający się za policjantów i usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze od starszych osób znów dali o sobie znać na południu województwa śląskiego.  Przedwczoraj telefony od fałszywych funkcjonariuszy odebrało aż dziesięciu mieszkańców Bielska-Białej. Tego samego dnia oszuści próbowali także wyłudzić pieniądze w powiecie cieszyńskim. Przedwczoraj w południe skontaktowali się telefonicznie z mieszkanką Rudnika. Oszust podający się za policjanta poinformował kobietę, że jej syn miał wypadek. Na „załatwienie sprawy” chciał aby 71-latka przekazała mu 80 tysięcy złotych. Zarówno w Bielsku i powiecie cieszyńskim pokrzywdzeni wykazali się rozwagą. Kiedy tylko zorientowali się, że mogą paść ofiarą oszustów o swoim podejrzeniu powiadomili Policję.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.

_ _
Oszuści znów dali o sobie znać, wyłudzanie pieniędzy na wnuczka, na policjanta
źródło: KPP CieszynFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress