O seniorach w Urzędzie Wojewódzkim

Na zaproszenie Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek wzięła udział w Konferencji pn.”Aktywny i Bezpieczny Senior”, w której wystąpiła w roli prelegentki. Konferencja odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach z udziałem Elżbiety Bojanowskiej, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia zaprezentowała podczas konferencji zgromadzonym uczestnikom przykłady budowania i aktywizacji więzi międzypokoleniowych w gminie Strumień. – Mówiąc o przyszłości polskiego seniora bardzo istotne jest aby nie zapomnieć o budowaniu więzi międzypokoleniowych, by młodzi ludzie pamiętali o tak podstawowych kwestiach jak szacunek wobec starszych – podkreślała Anna Grygierek. W swoim wystąpieniu Burmistrz Strumienia podkreślała m.in. rolę stowarzyszeń i organizacji zrzeszających i wspierających osoby starsze, których nie brakuje na terenie gminy Strumień. Istotną kwestią poruszoną w prezentacji były również działania Biblioteki, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, a także projekty realizowane przez świetlice środowiskowe.

Gmina Strumień wraz z miastem Siemianowice Śląskie została przedstawiona jako przykład aktywnego działania na rzecz seniorów. – Nasze społeczeństwo stoi przed dużymi wyzwaniami, które wynikają ze struktury demograficznej Polski – podkreślała wiceminister Elżbieta Bojanowska podczas konferencji dot. realizacji programu „Bezpieczny i aktywny senior”. Dziś seniorzy stanowią ok. 20 proc. naszej populacji, w 2050 roku prognozuje się, że będą stanowili ponad 40 proc. ogółu społeczeństwa.

Konferencję rozpoczął Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka. W sali Sejmiku Śląskiego zgromadzili się przedstawiciele rad seniorów, stowarzyszeń, samorządowcy i parlamentarzyści, oraz pracownicy instytucji związanych z opieką nad seniorami.

__________________________
Aktywny i Bezpieczny Senior, Strumień
źródło: www.strumien.plFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress