Nowa libiero bialskiego klubu

Nową libero bialskiego klubu została Izabela Lemańczyk.

Izabela Lemańczyk to wychowanka Wisły Kraków, z którą sięgnęła po wicemistrzostwo Polski kadetek. W turnieju finałowym została wybrana najlepszą libero, a jej dobra gra zaowocowała powołaniem do juniorskiej reprezentacji Polski. W 2009 roku przeniosła się do Atomu Trefla Sopot, ale zespołowi nie udało się awansować do PlusLigi Kobiet. Drużyna z Sopotu wykupiła jednak licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, a w zespole jako jedna z dwóch siatkarek została właśnie Izabela Śliwa (Lemańczyk). Zbieżność nazwiska z doskonałą rozgrywającą – Magdaleną Śliwą, jest nieprzypadkowa, bowiem nowa libero bialskiego klubu jest córką byłej rozgrywającej BKS Stal…

W 2011 roku wspólnie z Atomem Treflem wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski, choć jak sama przyznaje jej wkład w ten sukces był znikomy (wystąpiła w zaledwie dwóch spotkaniach). W kolejnych sezonach często zmieniała kluby. Najpierw grała w Piecobiogazie Murowana Goślina, a następnie przeniosła się do Chemika Police, z którym wywalczyła awans do ORLEN Ligi. Kolejne dwa sezony grała już jednak w Niemczech, najpierw w Aurubis Hamburg, a następnie w 1. VC Wiesbaden. W sezonie 2015/2016 broniła barw Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna, a w zeszłym sezonie Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza.

Tore Aleksandersen (trener BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała): Szukaliśmy młodej, utalentowanej i dynamicznej libero, dlatego jestem usatysfakcjonowany, że Izabela Lemańczyk zdecydowała się grać dla naszego zespołu. Myślę, że Izabela ma możliwości, by stać się zawodniczką reprezentacji Polski i nie mogę doczekać się współpracy z nią w następnych sezonach. Śledziłem jej grę, jeszcze gdy była zawodniczką 1. VC Wiesbaden w niemieckiej Bundeslidze i jestem pod wrażeniem jakości, jaką pokazała w ostatnim sezonie w Tauronie MKS Dąbrowa Górnicza. Izabela, witamy w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała!

_ _
Izabela Lemańczyk libero BKS Profi Credit
źródło: www.strumien.plFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress