Na beskidzkim szlaku możecie spotkać niedźwiedzia

Miś został w ubiegły piątek uchwycony przez fotopułapkę w okolicach Leskowca w Beskidzie Małym. Leśnicy informują, że niedźwiadek zarejestrowany przez aparat koła łowieckiego Beskid Andrychów ma około 4 lat i jak na niedźwiedzia jest to jeszcze młody osobnik, nie stanowiący takiego zagrożenia jak matka z małymi.

Kilka dni temu lokalne media informowały o grupie turystów, którzy twierdzili, że słyszeli odgłosy niedźwiedzia w okolicach bielskiego Dębowca, jednak ta informacja nie została potwierdzona przez żadne inne źródło.

Co jeśli spotkamy niedźwiedzia:

W przypadku kontaktu z tym zwierzęciem najważniejsze to zachować spokój. Nie powinno się wykonywać gwałtownych ruchów ani tym bardziej uciekać, bo niedźwiedź z łatwością nas dogoni. Nie ma sensu również wdrapywać się na drzewo – duży „miś” robi to zdecydowanie lepiej niż ludzie.

Jak więc się zachować? NIGDY nie próbować karmić niedźwiedzia! Wycofać się powoli, nie patrząc zwierzęciu w oczy. Niedźwiedź z reguły też unika ludzi, najlepiej więc chodzić w grupie i robić dużo hałasu, istnieje wtedy szansa, że sam się oddali.

 Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress