[LSK] Pewna wygrana z Pałacem Bydgoszcz!

Bielszczanki udanie rozpoczęły 2018 rok!

W meczu 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet bielszczanki zmierzyły się z Pałacem Bydgoszcz. Los chciał, że w tym spotkaniu nie mogła wziąć udziału była zawodniczka bydgoskiego klubu – rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz, która dochodzi do siebie po kontuzji odniesionej pod koniec 2017 roku. Bielszczanki musiały sobie radzić więc z jedną rozgrywającą – Julią Nowicką, która, podobnie jak cały bielski zespół, zagrała na dobrym poziomie. Pewna i co ważne spokojna gra BKS PROFI CREDIT pozwoliła bielszczankom dość szybko wygrać cały mecz 3:0.

Przed meczem bielscy kibice entuzjastycznie przywitali nową siatkarkę bielskiego klubu – Ginę Mancuso, która przywitała się z publicznością. W meczu z Pałacem nie mogła jeszcze zagrać z powodów formalnych, ale na piątkowe spotkanie z Legionovią powinna być już gotowa do gry.

Tuż przed meczem oklaskami został pożegnany wierny kibic drużyny i sympatyka bielskiego sportu Zenon Warcholiński, który zmarł w ten weekend.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 9:9. Później kolejne cztery punkty zdobyły gospodynie, co wyraźnie uspokoiło bielski zespół. Bydgoszczanki co kilka chwil zmniejszały stratę po czym popełniały błędy, które pozwalały zespołowi trenera Aleksandersena ponownie odskoczyć na kilka punktów. Seta zakończyły dwa punktowe bloki Nii Grant, a BKS PROFI CREDIT wygrał do 20.

Początek drugiej partii znów miał wyrównany przebieg. Co więcej bydgoszczanki prowadziły nawet 10:7, ale zespół z Bielska-Białej wrzucił wyższy bieg i dość łatwo wyszedł na prowadzenie 13:10. Chwilę później było już 17:11, a następnie 20:12. Wówczas w bielskie szeregi wkradło się rozprężenie, które potrafiły wykorzystać przyjezdne. Pałac zbliżył się na cztery punkty (19:23), ale na więcej nie było go stać. Bielszczanki pewnie wygrały 25:19.

Takim samym wynikiem zakończyła się trzecia, ostatnia partia, w której bielszczanki prowadziły niemal od samego początku. Mecz zakończył się autowym atakiem bydgoskiego zespołu.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

MVP: Dominika Sobolska (BKS PROFI CREDIT)

BKS PROFI CREDIT: Jagieło, Nowicka, Konieczna, Grant, Sobolska, Mucha, Lemańczyk (libero) oraz Moskwa

Pałac: Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Różyńska, Maternia, Fojucik, Jagła (libero) oraz Fedusio, Świder

_ _
BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała, Pałac Bydgoszcz, Liga Siatkówki Kobiet
źródło: www.siatkowka.bks.bielsko.pl
Fot. Paweł Mruczek

 


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress