Kurzeja: Sytuacja robi się dla nas nieciekawa

Z pewnością zawodnicy Spójni Zebrzydowice nie mogą zaliczyć rundy wiosennej do udanej. Środowa porażka z Góralem Żywiec była ich czwartą z rzędu.

Spotkanie oraz obecną sytuację w drużynie komentuje szkoleniowiec Spójni Michał Kurzeja.

Góral w meczu ze Spójnią był zdecydowanym faworytem, lecz zawodnicy Spójni twardo stawiali opór wyżej notowanemu rywalowi, szczególnie w pierwszej połowie. Bramka na 1:0 dla zespołu z Żywca z 62. minuty sprawiła, że drużyna z Zebrzydowic posypała się, czego konsekwencją była strata kolejnych trzech goli w przeciągu 15 minut. Mecz ostatecznie zakończył się porażką gospodarzy 1:4. – Cóż można powiedzieć po przegranym meczu w taki sposób. Boli kolejna porażka u siebie. W pierwszej połowie dobrze realizowaliśmy wszystkie założenia. Wszystko dobrze funkcjonowało do pierwszej bramki po której zupełnie się posypaliśmy – ocenia spotkanie trener zespołu z Zebrzydowic Michał Kurzeja.

Sytuacja w tabeli nie jest korzystna dla Spójni, która aktualnie zajmuje 13. miejsce i jest o włos od strefy spadkowej. – Żeby wygrać mecz trzeba grać całe 90 minut dobrze. My mamy przebłyski, nie przekładają się one na wyniki. Sytuacja w tabeli robi się nieciekawa dla nas. Wszak pozostało nam jeszcze 7 meczów, lecz czekają nas teraz silni rywale. W weekend mierzyć będziemy się z MRKS-em i nie będzie to łatwy mecz, jednak musimy wyciągnąć wnioski z porażki z Góralem – klaruje szkoleniowiec.