Koncert Gooral Bielsko-Biała – Rude Boy Club

Koncert Gooral Bielsko-Biała – Rude Boy Club

Rude Boy Club
Bielsko-Biała
ul. 1 Maja 20
Środa 25 grudnia godz. 20.00
—-
ceny biletów : 20 zł ( 30 zł w dniu koncertu )

——————————————————————-

Jak już popijecie barszczu i schrupiecie karpia, odpakujecie prezenty, to przyjdźcie 25. grudnia, jak co roku, pokolędować do bielskiego Rude boya o godz 21. Na SNOWING TUNE, w tym roku wyjątkowo, premiera nowego albumu Goorala i okazja do zakupu, nim pojawi się w sklepach, w przyszłym miesiącu, a i podpis w komplecie będzie można dostać!

Premiera przekładana od ponad roku, zaowocowała powstaniem krążka bez przypadkowych dźwięków, dopracowanego pod każdym względem, a artysta, zamiast powierzyć zmiksowanie i mastering w ręce studio, sam podjął się ogromnej i żmudnej pracy z tym związanej, zaklinając w dźwięki spory kawał samego siebie – już po pierwszym przesłuchaniu czuć, że płyta jest bardziej osobista, niż poprzednia. To samo można powiedzieć o pozostałych, którzy przyczynili się do powstania albumu: Annie ?Wiośnie? Rogowskiej, Macieju ?Kamerze? Szymonowiczu, Piotrze Gawronie, Janie Mędrali i Adriannie Styrcz – każde z nich odcisnęło tu swój unikalny styl i charakter.

BILETY: 20 PLN (przedsprzedaż) 30 PLN (w dzień koncertu)

?BIO?

GOORAL (synth/piano, beatbox, wokal): producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi ? Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.
W połowie lat 90 zakochał się szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce technicznej i elektronicznej. Z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt PSIO CREW wydając album ?Szumi Jawor Soundsystem? i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając wędrówkę muzyczną, której efektem był kultowy album Ethno Elektro.
Gooral zaczynał od występow solo, obecnie w zależności od składu występują z nim: Anna Wiosna Rogowska (wokal), Maciej Kamer Szymonowicz (wokal góralski, piszczałka), Piotrek Gawron (skrzypce) oraz Jan Mędrala (kontrtenor). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na energetycznych koncertach, na których usłyszeć też można kult ciszy. W całej swojej karierze Gooral zagrał m.in na festiwalach: Woodstock, Opener, Cooke, Red Bull X Fighters, Sziget, Colours of Ostrava, before Nowa Muzyka, Slot Art, Terra Polska. Oraz w wielu polskich i czasem europejskich klubach.
Dzwiekami Ethno Elektro, zainspirował się sam Jurek Owsiak, popychając Goorala do kolaboracji z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze, przy stworzeniu widowiska live. Owocem, tego niecodziennego połączenia, jest wydane 4 grudnia DVD z zapisem całego wspólnego występu na Przystanku Woodstock przed kilkusettysięczną publicznością.

http://www.gooral.net/
http://www.facebook.com/NiezlyGooral/

Z Gooralem wystąpią:

Wiosna (wokal i uśmiech): Muzyka była w jej życiu od zawsze. Już w wieku niemowlęcym jej krzyki -bez nutki fałszu – koiły uszy obecnych. Pierwszy raz publicznie zaśpiewała jako siedmiolatka w kościele. Od maja 2005 roku do końca 2009 współpracowała z DJ Ros i Addiction Records, gdzie realizowała się w brzmieniach Drum & Bass oraz noweych brzemieniach. Jej umiejętności wokalne nie przeszły tez bez echa w środowisku Hip-Hopowym (nagrania z: Elegans, DJ Wojak), w 2005 roku wystąpiła gościnnie na płycie Eldo i Bitnix ?Człowiek, Który Chciał Ukraść Alfabet?, gdzie zmierzyła się ze stylistyką Broken Beat, oraz na polskiej scenie Smooth Jazzowej, czego efektem są występy z tak genialnymi muzykami jak: Irek Wojtczak, Staroniewicz, Grzywacz, Bukowski. Występowała w klubach w całej Polsce, a także na festiwalach takich jak Undercover Moonlight Beach Festival w Rydze, Coke Live Festival, Creamfields, Heineken Open’er Festival, Woodstock 2012 – co sprawiło, że jest kojarzona jako wokalistka otwarta na eksperymenty muzyczne i ludzi. W 2011 zaśpiewała na debiutanckiej płycie Goorala – Ethno Elektro (również jako autorka tekstów) i od tego czasu regularnie koncertuje z tym właśnie projektem, odgrywając dużą rolę w powstaniu drugiego albumu. Obecnie przygotowuje swój solowy materiał, który powinien ukazać się w 2014 roku. Od 2011 roku występuje również z Sebem Skalskim, oraz jego projektem „ABC of Funk”, który porywa swoją energią nie tylko fanów gatunku funky, ale też szeroko pojętej muzyki klubowej. Wiosnę można również usłyszeć podczas występów, oraz w utworach nowopowstałego projektu YETZ to.

http://www.facebook.com/wiosna.wiosnowska/

Kamer (wokal, beatbox, piszczałka pasterska): etatowy góral w projekcie, na co dzień łączy elementy kultury hip-hop i rodzimego folkloru na fonii, jak i na wizji (street art). Razem z Gooralem założył kapelę Psio Crew, z którą w 2007 roku wydał płytę zatytułowaną „Szumi Jawor Soundsystem”. Poza muzyką realizuje także własny projekt Etnograff, w ramach którego tworzy etniczne graffiti. Swoją twórczością wspiera działania na rzecz wolności i przestrzegania praw człowieka w Tybecie. Współpracuje z Fundacją Klamra, prowadzi cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży pt. „Graffiti po góralsku?.

http://www.etnograff.pl/
http://www.klamra.org/gajdosze/

Gawron (skrzypce): góral z Żywiecczyzny, najmłodszy w projekcie, inżynier procesów chemicznych, ale nie dlatego się tu znalazł. Za skrzypce chwycił w wieku 10 lat, nie puścił – kończąc I i II stopień szkoły muzycznej. Wieloletni członek Zespołu Pieśni i Tańca ,,Żywczanie??, z którym od najmłodszych lat koncertował w wielu krajach Europy, a nawet Azji. Współzałożyciel projektu muzycznego Bacoffka, łączącego elementy muzyki łuku Karpat z elementami muzyki klasycznej. Od listopada 2012. gra z Gooralem, który sam o nim mówi ?Kurka, nie nadążam!?.

???

Oprócz tego, na scenie:

? YETZ to: Kuba Lib – producent i DJ wywodzący się z Wrocławia, mieszka w Warszawie. Zaczynał w 2000 roku, od produkcji bitów dla lokalnych grup hip hopowych i swoich kolegów. Od wielu lat podróżuje po klubach w całej Polsce rozkręcając imprezy zza gramofonów. Rezydent Dworca Tatrzańskiego, następcy legendarnego klubu Ampstrong w Zakopanem, który gościł czołówkę artystów sceny bassowej z całego świata. Dzieli przyjaźń i studio z zespołem Gooral, stąd pomysł na projekt łączący kolaboracje elektronicznej produkcji muzycznej oraz kunsztu i energii setów DJskich:
‚YETZ to’
Pierwszy raz, pod tą nazwą wystąpił 2. listopada, w sopockim klubie S.F.I.N.K.S 700, dąc świeżym powiewem w sety oscylujące wokół różnych gatunków muzyki elektronicznej, z elementami live act oraz wokalem Wiosny. Na wydanie, w najbliższych tygodniach, czeka również oficjalny remix najnowszego singla Gooral, ‚Sunshine’, a w przygotowaniu EP, którego zalążków można doszukiwać się w występach live zaplanowanych na nadchodzące miesiące.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress