IV skoczowski Orszak Trzech Króli z udziałem Pary Prezydenckiej [Fotorelacja]

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim brali udział w Orszaku Trzech Króli. Tegoroczne hasło mające zbliżyć do siebie ludzi brzmiało ”Bóg jest dla wszystkich”.

Orszaki Trzech Króli stały się tradycyjnym elementem obchodzonego szóstego dnia stycznia Święta Objawienia Pańskiego. W Skoczowie już po raz czwarty świętowano to wydarzenie.

– Każdy może przyjść i być między nami – Polakami i chrześcijanami – jeżeli szanuje naszą tradycję, wiarę, przekonania i jeżeli nie chce ich naruszać – mówił Prezydent Andrzej Duda w sobotę w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim.

Andrzej Duda zaznaczył również, że święto Trzech Króli jest uroczystością „wielce wspólnototwórczą”.

Jak powiedział, wierzy, że rok 2018 – w którym przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – „przyczyni się ogromnie do budowania polskiej wspólnoty, do rozumienia dlaczego powszechnie w naszym społeczeństwie tego, dlaczego jesteśmy wspólnotą”. – Otóż jesteśmy wspólnotą, bo mamy wspólne wartości. Wielu z nas połączonych jest wartościami religijnymi, wyznania, wiary, ale wszyscy jesteśmy połączeni wielką wartością niepodległej Rzeczypospolitej, naszej polskiej, naszego państwa – podkreślił Prezydent.

Na wypełnionym po brzegi skoczowskim rynku kolędował zespół „Równica” z Ustronia. Zorganizowano też konkurs dla najmłodszych na najpiękniejszą koronę królewską. Nagrody wręczyła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Uczestnikom błogosławieństwa udzielił biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger. Na zakończenie zatańczono wspólnie poloneza do kolędy „Bóg się rodzi”.

 


_ _
IV skoczowski Orszak Trzech Króli, z udziałem Pary Prezydenckiej, Prezydent Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda
źródło: www.prezydent.pl
Fot. Mateusz ŚlozowskiFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress