Groził nożem przechodniom

Cieszyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sobotę w centrum miasta zaczepiał przypadkowo napotkane osoby i groził im nożem.

Okazało się że napastnik miał przy sobie nie jeden, ale aż sześć rożnych noży. Wczoraj na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło po południu w Cieszynie w pobliżu ronda przy zbiegu ulic Korfantego i Kolejowej. Z relacji młodego chłopaka i dziewczyny, którzy powiadomili policjantów o tym, co ich spotkało wynikało, że nieznany mężczyzna zaczepił ich na chodniku. Najpierw zabronił im przejścia przez ulicę, a potem bez żadnego powodu zagroził nożem. Napastnik ruszył ich kierunku trzymając nóż w ręku. Chłopakowi i dziewczynie udało się uciec na pobliską stację paliw, skąd zadzwonili na Policję. Agresor poszedł dalej w kierunku ulicy Garncarskiej. Mężczyzna miał cały czas wymachiwać nożem w kierunku przejeżdżających drogą pojazdów. Napastnik na ulicy Garncarskiej zaczepił kolejne dwie kobiety. Jednej z nich także groził nożem, który trzymał w ręku.

Wezwani na miejsce policjanci w zatrzymali mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi. Policjanci znaleźli przy nim, aż sześć różnych noży kuchennych. Zatrzymany 53-latek nie miał stałego miejsca zamieszkania. Nie był wcześniej karany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 1 promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu kryminalni przedstawili mu zarzuty. Wczoraj na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

 

_ _
Groził nożem przechodniom, Cieszyn
KPP Cieszyn
Fot. SpottedFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress