Ferie już prawie za nami. Podsumowanie akcji „Zima w mieście na sportowo”.

W ramach tegorocznej akcji ,,Zima w mieście na sportowo” Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji jak zwykle przygotował bogaty program imprez sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży z naszego miasta.

Sporą popularnością cieszyła się prowadzona na lodowisku przy Parku Słowackiego nauka jazdy na łyżwach. W zajęciach uczestniczyło około 80 dzieci. 30 uczestników liczyły z kolei warsztaty narciarskie odbywające się w ośrodku „Dębowiec”.

W czasie ferii wszyscy chętni mogli także wziąć udział w kursach w nauki pływania, które zorganizowane zostały na pływalni „Troclik”. Z tej propozycji skorzystało około 60 najmłodszych mieszkańców miasta.

W hali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego „Victoria” odbywały się z kolei turnieje w grach zespołowych. W rozgrywkach tych wystartowało ponad 20 „dzikich” drużyn.

Tradycyjnie podczas ferii BBOSiR we współpracy z innymi podmiotami zorganizował zajęcia samoobrony dla dziewcząt i kobiet. Nowością były natomiast warsztaty z podstaw treningu crossfit dla dzieci.

W mieście prowadzone były ponadto m.in. zajęcia z zumby, koszykówki i tenisa stołowego, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. 

Zwieńczeniem akcji „Zima w mieście” będzie I Grand Prix Miasta Bielska-Białej w Tenisie Stołowym dla Dzieci i Młodzieży, zaplanowane na 10 lutego w hali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego „Victoria” oraz Bal Karnawałowy połączony z Mistrzostwami Bielska-Białej w Jeździe na Łyżwach, który odbędzie się 11 lutego na lodowisku w Parku Słowackiego.

Źródło: www.um.bielsko.plFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress