ekslibris sztuka

Ustroń: EKSLIBRIS CYFROWY – niezwykła sztuka Krzysztofa Marka Bąka 6.06

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 06/06/2017 - 06/08/2017
Całodniowe

Lokalizacja
Muzeum ZBIORY MARII SKALICKIEJ

Kategorie


Ekslibris cyfrowy to najnowszy trend w tworzeniu znaku własnościowego książki. Mistrzem w tej dziedzinie jest Krzysztof Marek Bąk.

Krzysztof Marek Bąk ukończył ASP we Wrocławiu. Jest doktorem habilitowanym sztuki. Prowadzi II Pracownię Grafiki Cyfrowej w Zakładzie Grafiki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Jest autorem ponad 1000 ekslibrisów realizowanych w technikach cyfrowych. Ma w dorobku 77 wystaw indywidualnych w Polsce, Niemczech, Czechach, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Danii, USA i Kuwejcie. Brał udział w licznych prezentacjach zbiorowych i konkursach, uzyskując łącznie 30 nagród i wyróżnień.

Jest kuratorem Lipnickiej Edukacyjnej Galerii Ekslibrisu w Bielsku-Białej oraz członkiem Deutsche Exlibris-Gesellschaft oraz American Society of Bookplate Collectors & Designers. Na wystawie znajdziemy m.in.  ekslibrisy z motywami przyrodniczymi. Wernisaż będzie okazją do spotkania z artystą, który opowie przede wszystkim o warsztacie pracy,  a także o historii ekslibrisu począwszy od XV-wiecznych Niemczech oraz o elementach przyrody przedstawione na ekslibrisach. W programie mini recital Krzysztofa Durlowa.

Wystawa potrwa od 6.06. – 6.08. 2017. Wernisaż we wtorek 6. czerwca 2017 o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie.  

WSTĘP WOLNY

 

Źródło: www.ustron.plFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress