Spotkanie z dziennikarzem Maciejem Orłosiem – 08/01

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 08/01/2018
00:00

Lokalizacja
Gminna Biblioteka Publiczna

Kategorie


W poniedziałek, 8 stycznia, o godz. 17 w naszej Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się spotkanie autorskie z Maciejem Orłosiem. Ten popularny dziennikarz, aktor przyjedzie do Lipowej porozmawiać o swoich książkach dla dzieci pt. „Kuba i Mela”. DDK w Lipowej, działa pod patronatem Wójta Jana Góry.

W styczniu nasza Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej zaczyna nowy sezon spotkań autorskich. Pierwszym gościem będzie postać, której przedstawiać nikomu nie trzeba. Maciej Orłoś, bo o nim mowa mniej znany jest jako autor książek dla dzieci, a właśnie w takiej roli będzie można go spotkać w Lipowej. Jego „Kuba i Mela”, do której ilustrację zrobił Henryk Sawka, to pełna humoru, bardzo prawdziwa opowieść o życiu i przygodach pewnego nietuzinkowego rodzeństwa. Jedenastoletni Kuba i siedmioletnia Mela przeżywają to wszystko, co przeżywają inne dzieciaki w ich wieku. Szkoła, wakacje, codzienność w zgranej, acz niekoniecznie do końca zgodnej rodzinie.
Książka podzielona jest na szereg krótkich epizodów opowiadanych z punktu widzenia jej bohaterów. W publikacji znalazło się miejsce na anegdoty między innymi o:
– rodzinnej wyprawie na wakacje,
– perypetiach z telefonem na lekcji matematyki,
– zakończonej spektakularnym fiaskiem próbie nauczenia z tatusia gry w popularną karciankę,
– bezcennych i zupełnie nieprzydatnych poradach ojca rodziny odnośnie zasad recytowania „Pawła i Gawła”.
Kuba i Mela (prywatnie dzieci Macieja Orłosia) to inteligentne i niekiedy bardzo złośliwe bestie, które pilnie obserwują zachowania dorosłych. Z ich opowieści wyłania się porażająco zabawny obraz starszego pokolenia, które nie jest w stanie pojąć praw i zasad rządzących życiem ich dzieci.
Pełna ciepła i niewymuszonego humoru książka skierowana jest nie tylko do najmłodszych czytelników. Wspólna głośna lektura „Kuby i Meli” rozbawi zarówno dzieci, jak i umęczonych codzienną harówką rodziców. Opatrzone tekstami w dymkach znakomite rysunki Henryka Sawki są doskonałym, ironicznym uzupełnieniem historii przedstawionych w książce.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress