Spotkania Podróżników – Magiczny Wietnam 09.01

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 09/01/2018
20:00

Lokalizacja
Grawitacja Caffe

Kategorie


Wietnam ostatnimi czasy dostał wiatru w żagle. To państwo powierzchnią zbliżone do terytorium Polski znajdujące się w Azji Południowo -Wschodniej stało się miejscem, do którego ciągną turyści w poszukiwaniu egzotyki, mocnych wrażeń oraz relaksu. Nie ma się czemu dziwić. Kraj kojarzony głównie z trójkątnymi kapeluszami, sajgonkami oraz bazarową modą a‘ la Stadion ma do zaoferowania turystom naprawdę wiele, co, paradoksalnie, wynika z kontrastów, których znajdziemy tam sporo.

Są zatem kontrasty geograficzne: 70 procent kraju stanowią tereny wyżynne i góry, przy czym spora ich część to całkowite pustkowie, natomiast reszta kraju to już mocno zaludniona delta Mekongu, gdzie turysta przeciska się w iście azjatyckim tłumie. Kontrasty kulturowe – zwyczaje i język różnią się znacznie na północy i południu kraju, mówi się, że nawet usposobienie Wietnamczyków bywa inne w zależności od regionu. O kontrastach kulinarnych i klimatycznych nawet nie wspominając.

W Wietnamie można się poczuć niczym odkrywca, odkrywca Azji głośnej, kolorowej, niezorganizowanej, stawiającej „na potem“, a nie „na teraz i już“. Pomimo prężnie rozwijającej się tam turystyki, jesteśmy w stanie dotrzeć do miejsc zupełnie niekomercyjnych, gdzie ciągle istnieje „dzika Azja“: chaotyczna i fascynująca.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress