Rusza dolny odcinek kolei linowej w Szczyrku 9-10.09

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 09/09/2017 - 10/09/2017
09:00 - 18:00

Lokalizacja
Kolej linowa Centralnego Ośrodka Sportu (Skrzyczne)

Kategorie


Dobiegła końca inwestycja przebudowy dolnego odcinka kolei linowej Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Począwszy od weekendu 9-10 września br. wyjazd koleją ze Szczyrku, przez halę Jaworzyna aż po szczyt Skrzycznego, będzie odbywać się już na całej długości nowoczesnymi i wygodnymi kanapami.

W sobotę 9 września od godziny 9:00 pierwsi turyści będą mogli przekonać się o komforcie, jaki zapewnia przejazd gruntownie zmodernizowanym odcinkiem kolei na Skrzyczne. Wysłużony przez lata wyciąg krzesełkowy zastąpiły tu czteroosobowe, nowoczesne kanapy, identyczne jak te, które od grudnia 2013 roku wywożą korzystających z kolei na odcinku z Jaworzyny na Skrzyczne. Po modernizacji zwiększy się dwukrotnie przepustowość na odcinku nieco ponad 1,5 kilometra z dolnej stacji w Szczyrku na halę Jaworzyna, osiągając zdolność przewozową 2400 osób na godzinę.

Warto przypomnieć, że pierwsze prace ziemne i fundamentowe podpór pośrednich rozpoczęły się tu już w roku ubiegłym, nie zakłóciły one funkcjonowania kolei na górnym odcinku podczas minionego sezonu narciarskiego. Wiosną ruszyła zasadnicza część inwestycji. Zdemontowana została dotychczasowa kolej, w jej miejsce zainstalowano kanapy włoskiej firmy Leitner. Zgodnie z wyznaczonym harmonogramem prace finiszowały końcem sierpnia. Po dokonaniu niezbędnych odbiorów zapadła decyzja o uruchomieniu przebudowanej części na weekend 9-10 września (w godz. 9:00-18:00).

– Doprowadziliśmy do końca bardzo ważną i wyczekiwaną inwestycję, która zbliża naszą bazę narciarską do najwyższych standardów –mówi Grzegorz Kotowicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. – Podkreślić należy, że realizacja tej inwestycji nie byłaby możliwa bez finansowania i przychylności Ministra Sportu i Turystyki, dostrzegającego potrzebę wspierania rozwoju sportu alpejskiego i tego rodzaju turystyki – dodaje dyrektor Kotowicz.


 

_ _
Rusza dolny odcinek kolei linowej w Szczyrku
źródło: www.szczyrk.cos.plFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress