Lato z Kulturą w Bielsku-Białej – Jacek Wójcicki/Zespoły TKB 29-30.07

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 29/07/2017 - 30/07/2017
Całodniowe

Lokalizacja
Bielsko-Biała

Kategorie


1 lipca rozpoczyna się Lato z Kulturą. Sobotnie koncerty będą się odbywały w Parku Słowackiego, niedzielne na starym Rynku. Na Pożegnanie Lata zaśpiewa Zespół Hey i Jula. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

 

29 lipca (sobota) g. 18.00

Jacek Wójcicki

Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.

30 lipca (niedziela) g. 17.00

zespoły Tygodnia Kultury Beskidzkiej

Wybrane przez organizatorów, zagraniczne zespoły Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

Sonja Marinković z Nowego Sadu (Serbia)
Calabruix z Llucmajor (Hiszpania, Majorka)
Shuakhevi z Shuakhevi (Gruzja, Adżaria)

5 sierpnia (sobota) g. 18.00

Motywy żydowskie w muzyce świata

Darek Wójcik vel. Dawidek & Szaweł Lipski Klazmer Quartet

Koncert muzyki klezmerskiej „Motywy żydowskie w muzyce świata” jest wynikiem ogromnej fascynacji kulturą i historią narodu żydowskiego. W programie m.in. wiązanka ze Skrzypka na dachu, Hava nagila, Kazimierz, Lista Schindlera.

6 sierpnia (niedziela) g. 18.00

Siostry Matkowskie

Siostry Matkowskie, w barwnym programie Romanse w cieniu skrzypiec. Wystąpią z zespołem pod kierownictwem Michała Półtoraka  z Piwnicy Pod Baranami. Zaprezentuje najpiękniejsze romanse cygańskie i hiszpańskie oraz pieśni bałkańskie, a cały spektakl wzbogacony będzie o fascynujący i żywiołowy taniec.

12 sierpnia (sobota) g. 18.00

The Threex

Historia tria rozpoczęła się w bielskiej szkole muzycznej. Potem wszyscy studiowali w Wiedniu. W Japonii młodzi bielszczanie wygrali konkurs muzyki kameralnej. Tworzą muzykę klasyczną wzbogaconą ogromną dawką…humoru..

13 sierpnia (niedziela) g. 18.00

Bielska Orkiestra Dęta

Formacja paradna pod dyrekcją Jarosława Grzybowskiego. Piosenki polskie z okresu międzywojennego, ragtime’y Scotta Joplina, muzyka filmowa, najpiękniejsze marsze świata.

19 sierpnia (sobota) g. 18.00

chór Daniłowa z Moskwy

Niedawno chór z klasztoru Daniłowa (najważniejszej świątyni prawosławnej w Moskwie) wystąpił na festiwalu Sacrum in Musica. Na letnim koncercie zaśpiewają przepięknie opracowane, tradycyjne, rosyjskie melodie ludowe.

20 sierpnia (niedziela) g. 17.00

Szanty na Starówce – Smugglers,  Cztery Refy

Zgodnie z tradycją w czasie wakacji na bielskiej starówce nie może zabraknąć szant, czyli pieśni żeglarzy.

Smugglers to klasycy „morskiej” odmiany folk-rocka. Cztery Refy – zespół działający od 1985 roku. Weterani piosenki żeglarskiej. Ich szanty śpiewają kolejne pokolenia żeglarzy i miłośników szanty.

POŻEGNANIE LATA TEREN OBOK HALI POD DĘBOWCEM – 27 SIERPNIA (NIEDZIELA) G. 17.00

JULA

Młoda wokalistka zdobyła internetową sławę dzięki swoim amatorskim nagraniom. W ciągu kilku lat utwory autorstwa Juli osiągnęły kilkadziesiąt milionów wyświetleń w Internecie. Do zdobycia rzeszy wiernych fanów wystarczył jej zwykły mikrofon podłączony do komputera. Teraz pora na muzykę „na żywo”

HEY

Legenda polskiej muzyki rockowej.  Jeden z najbardziej cenionych polskich zespołów – nagrali wiele ważnych albumów  i przebojowych piosenek.  Od początku istnienia wokalistką zespołu jest Katarzyna Nosowska.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress