kolyski

Cieszyn: Zdrowie od kołyski 23.01-24.01

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 23/01/2018 - 24/01/2018
15:00 - 17:00

Lokalizacja
Szpital Ślaski, Sala Konferencyjna Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego (wejście od ul. Chrobrego)

Kategorie


Wada wzroku to nie jest problem zarezerwowany wyłącznie dla dorosłych, lecz bardzo często, pojawiający się u dzieci. Na kształtowanie się wad wzroku u najmłodszych ma wpływ wiele czynników. Choroby oczu, wady wzroku, jak je wykryć, leczyć i zapobiegać,to temat spotkania, które odbędzie się 23 stycznia 2018 roku (wtorek), o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Wykład poprowadzi dr n.med. Agata Plech, ordynator Oddziału Okulistycznego.
Widzenie dziecka rozwija się od urodzenia do około 8 roku życia, dlatego zadbajmy, żeby nieskorygowane wady wzroku, a szczególnie astygmatyzm czy różnowzroczność, nie zaburzały tego procesu. Niezależnie od wieku dziecka każda wada wzroku wymaga korekcji. -Specyfika okulistyki dziecięcej sprawia, iż w tej grupie wiekowej postępowanie jest nie tylko indywidualne i zależne od rozpoznania, ale i bardzo dynamiczne ze względu na to, iż pierwsze lata życia to najintensywniejszy czas rozwoju widzenia – mówi A.Plech – Niezależnie od wieku dziecka każda wada wzroku wymaga korekcji a badanie specjalistyczne powinno obejmować również i ocenę widzenia obuocznego – dodaje specjalistka.
Podczas medycznego spotkania będzie również okazja wysłuchania wykładu na temat roli masażu stóp dziecka w radzeniu sobie z dolegliwościami wieku dziecięcego, który poprowadzi doświadczona refleksolog Wioletta Szojda. Natomiast Marta Gierczyńska z firmy Arbonne zaprezentuje bezpieczne dla skóry dziecka kosmetyki. Akcji towarzyszyć będzie przesiewowe badanie optometryczne dzieci od lat 3, które przeprowadzi w dniu 24 stycznia (środa) zespół z Centrum Medycznego BESKIDMED. Na badanie wzroku dziecka należy zgłaszać się bezpośrednio, od godz. 15.00, w sali konferencyjnej Szpitala Śląskiego w Cieszynie. – Należy pamiętać, że jeśli zignorujemy problemy ze wzrokiem u naszego dziecka, to po 8 roku życia może dojść do niedowidzenia. Schorzenia tego nie da się wyleczyć, ani skorygować za pomocą okularów – wyjaśnia dr A.Plech.
Zarówno wykłady, jak i badanie są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy, będzie okazja do zadawania pytań.

kolyski

Źródło: www.cieszyn.plFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress