reformacyjny

Cieszyn: KONCERT REFORMACYJNY i ZAKOŃCZENIE ROKU JUBILEUSZOWEGO 29.10-31.10

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 29/10/2017 - 31/10/2017
Całodniowe

Lokalizacja
Kościół Jezusowy

Kategorie


Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie serdecznie zaprasza do udziału w uroczystym zakończeniu Roku Jubileuszowego 500 lat Reformacji. Obchody zainaugurowano 31. października ubiegłego roku uroczystym nabożeństwem i koncertem inauguracyjnym po oddaniu do użytku wyremontowanych organów w Kościele Jezusowym. Na zakończenie organizatorzy również przygotowali dwa ciekawe muzyczne wydarzenia.

W niedzielę, 29 października o godz. 15.00 w Kościele Jezusowym odbędzie się Koncert Reformacyjny w wykonaniu ponad 150 artystów. Wystąpią połączone chóry z Zaolzia i ze Słowacji z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej pod dyr. Ewalda Danela i orkiestry dętej z Oldrzychowic pod dyr. Jana Kalety. W programie pieśni autorstwa J.S. Bacha, M. Lutra, J. Trzanowskiego, J.A. Komeńskiego i innych.

Centralna uroczystość kończąca rok jubileuszowy w Cieszynie, który otrzymał tytuł jednego z Europejskich Miast Reformacji, odbędzie się we wtorek, 31 października o godz. 17.00. W Kościele Jezusowym odbędzie się uroczyste nabożeństwo połączone z recitalem organowym Tomasza Plocha, który zaprezentuje kompozycje organowe ewangelickich kompozytorów związanych ze Śląskiem: Jana Gawlasa i Karola i ks. Adama Hławiczków. Wystąpią również połączone chóry parafii cieszyńskiej.

reformacyjny

źródło: www.cieszyn.plFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress