Amp Futbol Ekstraklasa 20/21.05

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 20/05/2017 - 21/05/2017
08:00 - 16:00

Lokalizacja
Stadion BBOSiR "Na Górce"

Kategorie


W najbliższy weekend odbędzie się w Bielsku-Białej drugi w tym sezonie turniej Amp Futbol Ekstraklasy.

Kuloodporni podejmą cztery zespoły, w tym rywala z Niemiec, który gościnnie rywalizuje o mistrzostwo Polski. 

Turniej w Bielsku-Białej to dla nas najważniejsze wydarzenie roku i tak naprawdę przygotowujemy się do niego od listopada poprzedniego roku, czyli od zakończenia sezonu 2016 – podkreśla Daniel Kawka, założyciel i prezes Kuloodpornych Bielsko-Biała. – Zawodnicy trenowali trzy razy w tygodniu na boisku, mieli także darmowy dostęp do siłowni w całym województwie śląskim. Poza tym czterech naszych graczy regularnie uczestniczy w ciężkich przygotowaniach reprezentacji Polski do mistrzostw Europy, które odbędą się w październiku w Turcji. Sportowo zawodnicy i trenerzy dali z siebie w ostatnich miesiącach 110 procent. Przy naszych warunkach, gdzie wszyscy zajmujemy się ampfutbolem „po godzinach”, musielibyśmy wydłużyć dobę, żeby móc dać z siebie więcej. Mamy jednak świadomość tego, że nadal z polskich zespołów jesteśmy najmniej doświadczoną ekipą i o każdy punkt będzie trzeba ostro walczyć – dodaje.

Gospodarze do turnieju być może przystąpią bez swojego najlepszego zawodnika, którego pozyskali przez sezonem. Kontuzjowany Bartosz Łastowski walczy z czasem i urazem stawu skokowego. Bartek to najlepszy zawodnik Amp Futbol Ekstraklasy w sezonie 2016. O ściągnięcie go do Bielska rywalizowaliśmy z klubami z całego świata. Jest to zawodnik, który robi ogromną różnicę i bez niego na pewno byłoby nam trudniej. Bartek jest bardzo silny fizycznie. Dzięki rehabilitacji z każdym dniem czuje się coraz lepiej, natomiast jego występ i tak stoi pod dużym znakiem zapytania, ponieważ na pewno trenerzy nie wystawią go, jeżeli nie będzie gotowy do gry na 100 procent. Należy pamiętać, że podczas turnieju Amp Futbol Ekstraklasy każdy zespół w ciągu dwóch dni rozgrywa po cztery mecze, tak więc jest to ogromny wysiłek, tym bardziej, że zawodnicy z pola podczas gry używają tylko jednej kończyny dolnej – wyjaśnia Kawka.

Kuloodporni poprzedni sezon zakończyli na 5., ostatniej pozycji w dorobkiem 11 punktów. Na inaugurację obecnego wywalczyli 5 „oczek”. Przed własną publicznością bielski zespół zapewne będzie chciał poprawić rezultat z Góry koło Płocka.  Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress