Elektryczny radiowóz na bielskich ulicach

Celem testów nowego elektrycznego Nissana eNV200 jest troska o środowisko i ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. To nowy etap bielskiej Straży Miejskiej, który ma przyczynić się do ochrony środowiska i oszczędności w eksploatacji służbowych samochodów. Strażnicy miejscy służą bielskiemu społeczeństwu 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. W swojej codziennej służbie do tej pory wykorzystują radiowozy napędzane silnikami benzynowymi lub dieslami. Każdy radiowóz przejeżdża ponad 20 tyś km rocznie co niestety emituje do atmosfery ponad 3 tony dwutlenku węgla.

1 hektar lasu oczyszcza 3 tony dwutlenku węgla z atmosfery przez około 1 rok. Każdy nawet mały ekologiczny ukłon w stronę ekologii to dbanie o naszą ziemię i zdrowie wszystkich mieszkańców.

Przy zakupie elektrycznego radiowozu o zerowej emisji dwutlenku węgla do atmosfery bielska Straż Miejska oprócz efektu ekologicznego uzyska również efekt ekonomiczny. Niski koszt przejechania 1km to nie jedyne oszczędności. Oszczędności wynikają również z niższych kosztów eksploatacyjnych takich pojazdów – brak wymiany oleju silnikowego i płynu chłodzącego.

Podsumowując jeden elektryczny radiowóz to zero emisji szkodliwych substancji a zarazem zdrowsze powietrze dla bielszczan.

 

 

 

 

 

 

 

źródło Straż Miejska Bielsko-BiałaFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress