Cieszyn: Medal dla czeskiego Komendanta

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Medal za Zasługi dla Policji otrzymał komendant Policji w czeskim Cieszynie. Była to wyjątkowa okazja do spotkania i zacieśnienia współpracy.

Nadporucznik Petr Draslik odebrał w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie wyjątkowe wyróżnienie. Medal za Zasługi dla Policji przyznany przez ministra MSWiA, panią Teresę Piotrowską. Nadpor. Petr Drasik, jako kierownik jednostki organizacyjnej czeskiej Policji, aktywnie współpracuje ze stroną Polską. Pełniąc obowiązki na pograniczu polsko-czeskim, stwarza warunki do wymiany doświadczeń i lepszej współpracy pomiędzy policją obu tych krajów. Bezpośrednie zaangażowanie w takie działania przekłada się na jakość służby. Nadpor Petr Draslik wspiera polską Policję kierując do służby na terenie Rzeczpospolitej swoich podwładnych. Uczestniczą oni w zabezpieczaniu wielorakich imprez, wykazując gotowość w obsłudze zdarzeń z udziałem obywateli Czech.

Wraz z uhonorowanym, nadpor. Petrem Draslik, na uroczystość przybyli też jego zastępcy: nadpor. Radim Guznar i prap. Tomāś Venĕk. Medal za Zasługi dla Policji wręczył wyróżnionemu Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie, mł. insp. Jacek Bąk.

Panu Komendantowi Komisariatu w Czeskim Cieszynie serdecznie gratulujemy tak wspaniałego wyróżnienia i liczymy na dalszą, owocną współpracę.

 

źródło: http://cieszyn.slaska.policja.gov.pl/Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress