CBOS: Polacy dobrze oceniają pracę policji

Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.

CBOS, w badaniu cyklicznym realizowanym w marcu i wrześniu każdego roku, monitoruje opinie dorosłych Polaków na temat działalności prezydenta, parlamentu oraz wybranych instytucji publicznych, w tym Policji. Wyniki najnowszej edycji badania wskazują, że większość ankietowanych (72%) dobrze ocenia jej działalność. Wykresy nr 1 i 2.

Policja znajduje się obecnie na drugim miejscu spośród dwudziestu dwóch ocenianych instytucji. Nieznacznie lepiej oceniana jest tylko działalność władz samorządowych. Warto również zwrócić uwagę, że Policja oceniana jest ponad dwukrotnie lepiej od instytucji wymiaru sprawiedliwości, tj. sądów i prokuratury. Wykresy nr 3 i nr 4.

Źródło: CBOS, 7-14 września 2017 r., N=985.

(KGP/ ar)

Źródło: www.cieszyn.slaska.policja.gov.pl


  • Turysta

    Jestem w szoku. Mam wiele uzasadnionych zastrzeżeń wobec działań policji. Dla mnie ta instytucja nie jest i nie będzie w stanie wykonywać swoich powinności. Zawiodłem się wielokrotnie. Ja juz wiem ze zwrócenie się do nich to strata czasu i nerwów. Absurdalnie jeśli złapię przestępcę to zrobią wszystko żeby go wypuścić a poszkodowana żeby odwołała zeznania. W tej samej sprawie w prasie opublikują jak to ujęła przestępcę (którego to im przekazalusmy) miejsce i godzina ta sama. Przykładów mam więcej. Statystyki i skurecznosc policji w tabelkach są rewelacyjne prawda????


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress