Ma być łatwiej dzięki nowym przepisom

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej uporządkował przepisy na linii futbol – futsal.

Zmiany zawarte w Uchwale PZPN z dnia 27 maja 2017 roku mogą zdecydowanie poprawić relacje klubów futsalowych i tych z „dużego” boiska, a przede wszystkim są korzystne dla młodszych zawodników, którzy nie dokonali ostatecznego wyboru – futsal czy futbol? W myśl nowej Uchwały wcale do takiego wyboru zmuszani nie będą, ale też nadal konieczna jest współpraca klubów z tych dwóch pokrewnych dyscyplin.

Wedle dotychczas obowiązujących przepisów futbolista mógł równocześnie grać w futsal, ale już zwolennik występów w hali nie mógł grać w tym samym niemal czasie na trawie (mowa oczywiście o regularnych rozgrywkach ligowych)! Brzmi kuriozalnie? Owszem, bo istota tkwiła w zapisach regulaminowych, a konkretnie w procesie rejestracji zawodników. Wytłumaczmy na nieco abstrakcyjnym przykładzie – zawodnik zarejestrowany przed rozgrywkami Lotto Ekstraklasy w Legii Warszawa mógł za zgodą stołecznego klubu występować równocześnie w Futsal Ekstraklasie w barwach Rekordu. Ale zawodnik zarejestrowany w futsalowym Rekordzie nie mógł w żaden sposób wspomóc Legii, choćby bardzo tego chciał, a prezes Janusz Szymura nie miał nic przeciwko temu.

Po zmianach wynikających z majowej Uchwały PZPN taka sytuacja będzie już możliwa. Jeżeli więc np. w naszym III-ligowym zespole – BTS Rekord – nastąpi kadrowy kryzys (odpukać w niemalowane!) – to wsparcie drużyny przez „halowca” z Rekord SSA jest dopuszczalne w każdym momencie, począwszy od sezonu 2017/2018.

_ _
Uchwała PZPN, zawodnik, możliwość gry, futsal, ekstraklasa
źródło: www.bts.rekord.com.plFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress