Bielsko. Kolejna kradzież w pubie

Bielsko. Kolejna kradzież w pubie

Policjanci z komisariatu III wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej zatrzymali 19-letnią bielszczankę, podejrzewaną o kradzież telefonu komórkowego w bielskim lokalu przy ul. Barlickiego. Za przestępstwo to sprawczyni grozi do 5 lat więzienia.
Do kradzieży doszło dzisiejszej nocy. Podczas gdy 24-letnia klientka lokalu na dobre bawiła się na parkiecie, nagle jakaś nieznajoma, młoda kobieta zaczęła ją zagadywać. Jak się szybko okazało była to celowa przykrywka dla działań jej wspólniczki, która w tym czasie przeszukiwała pozostawioną w loży torebkę. Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że właśnie jest okradana wszczęła alarm. Było już jednak za późno, bo złodziejka zdążyła skraść telefon o wartości 600zł. Po dokonaniu kradzieży obie kobiety w pośpiechu uciekły z lokalu. Jedną z nich zatrzymali strażnicy miejscy i policjanci. Niestety, nie odnaleziono już skradzionego telefonu, który zdążyła przekazać swojej wspólniczce. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymana 19-latka miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Przewieziono ją do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty. Policjanci w dalszym ciągu poszukują współsprawczyni tej kradzieży.

Policja apeluje apelujemy do osób, które spędzają wolny czas w lokalach rozrywkowych, dyskotekach i pubach, aby:

dobrze zabezpieczali swoje portfele, telefony komórkowe oraz dokumenty,
zwracali uwagę na miejsca, w których pozostawiane są wartościowe przedmioty – torebki, portfele, telefony oraz marynarki czy kurtki. Odchodząc od stolika nie pozostawiaj tych rzeczy bez nadzoru. Wieszając ubrania w szatniach, które nie są dozorowane, należy liczyć się z ich utratą,
pieniądze i karty chowajmy w miejscach niedostępnych dla złodzieja.
Pamiętaj – nowo poznana osoba, która z pozoru wydaje się miła, adoruje i wspólnie bawi się na parkiecie może okazać się złodziejem. Osoba taka robi wszystko, aby uśpić czujność. Często udając nietrzeźwego obserwuje, wykorzystuje nadarzającą się okazję i okrada pozostawioną torebkę lub marynarkę wraz z dokumentami.

Najczęściej czytane artykuły ostatnie 15 dni

1. Niedźwiedzie pojawiły się w okolicy Skrzycznego

2. Bystra. Balanga w cudzym domu

3.  Noc Zakupów w Galerii Sfera

4.  Sephia House Club – Otwarcie klubu 

5. Nie żyje młody skoczek narciarski Antoni Juroszek

6. Finalistki Miss Beskidów 2013

7. Nowe zasady opłat za śmieci w Bielsku-Białej

8. Siatkarki BKS Aluprof w szkole tańca

9. XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu „Sacrum In Musica”

10. Strażacy dokarmiają bociany

11. Tir zepchnął pandę do stawu

12. Repertuary Kina, Teatry

13. Fotografie Dzikiej Przyrody 2012 – Galeria BWA

14. Finaliści Mister Beskidów 2013

15. Czy na Podbeskidziu odbywają się walki psów?Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress