Bielsko. Groził że wysadzi mieszkanie w powietrze

Bielsko. Groził że wysadzi mieszkanie w powietrze

Pijany 58-letni bielszczanin o mały włos nie doprowadził do tragedii. Zadzwonił na telefon alarmowy i oznajmił, że zamierza wysadzić mieszkanie w powietrze, a wraz z nim siebie i swoją małżonkę. Dyżurny tak kierował rozmową, że zdołał ustalić miejsce zamieszkania desperata. Policjanci z komisariatu I szybko i skutecznie obezwładnili sprawcę.
Dzisiaj tuż po 13.00 mężczyzna skontaktował się telefonicznie z zastępcą oficera dyżurnego bielskiej Policji. W czasie rozmowy oznajmił, że chce skończyć ze swoim życiem, odkręcił już gaz i zamierza wysadzić w powietrze siebie i swoją żonę. Dyżurny uspokajał bielszczanina i tak kierował rozmową, aby ustalić miejsce jego zamieszkania. Szybko okazało się, że mężczyzna dzwonił z jednej z kamienic przy ul. Przekop. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole, straż pożarną i pogotowie gazowe, które odcięło dopływ gazu do mieszkań. Interweniujący policjanci z komisariatu I weszli do mieszkania sprawcy. Obezwładnili go, zapobiegając tragedii. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno zatrzymany mężczyzna, jak i jego żona mieli po 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Zatrzymany odpowie najprawdopodobniej za czyn z art. 224a kodeksu karnego. Stworzył bowiem sytuację mającą wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia życia i zdrowia wielu osób i mienia w znacznych rozmiarach, czym wywołał czynność organów ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, mającą na celu uchylenie tego zagrożenia. Za przestępstwo to grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło KMP Bielsko-Biała

Najczęściej czytane artykuły ostatnie 15 dni

1. Niedźwiedzie pojawiły się w okolicy Skrzycznego

2. Bystra. Balanga w cudzym domu

3.  Noc Zakupów w Galerii Sfera

4.  Sephia House Club – Otwarcie klubu 

5. Nie żyje młody skoczek narciarski Antoni Juroszek

6. Finalistki Miss Beskidów 2013

7. Nowe zasady opłat za śmieci w Bielsku-Białej

8. Siatkarki BKS Aluprof w szkole tańca

9. XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu „Sacrum In Musica”

10. Strażacy dokarmiają bociany

11. Tir zepchnął pandę do stawu

12. Repertuary Kina, Teatry

13. Fotografie Dzikiej Przyrody 2012 – Galeria BWA

14. Finaliści Mister Beskidów 2013

15. Czy na Podbeskidziu odbywają się walki psów?Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress