Bielsko-Biała w ogólnopolskim konkursie

Po raz kolejny inwestycje przeprowadzone w Bielsku-Białej biorą udział w prestiżowym plebiscycie „Modernizacja Roku”. W kategorii „Drogi i obiekty mostowe” można głosować na „Przebudowę ścieżki rowerowej wokół lotniska w Bielsku-Białej”. 

Ścieżka rowerowa zlokalizowana jest wzdłuż ulic Zwardońskiej i Lotniczej w Bielsku-Białej. Rozbudowano ciągi rowerowe i piesze oraz poszerzono pas jezdny toru dla rolkarzy. Wykonano przedłużenie ścieżki rowerowej dla uzyskania zamknięcia pętli z dwoma placami do odpoczynku. Równolegle do ścieżki rowerowej został wykonany chodnik pozwalający na rozwój dyscyplin pieszych (Nord walking) w przyjaznym ekologicznie terenie.

Celem plebiscytu „Modernizacja Roku” jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami. Organizatorom chodzi również o propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocję modernizacji, a także przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych bez realizacji nowych inwestycji.

Głosowanie: www.modernizacjaroku.org.plFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress