Beskidy w Ustce

W miniony weekend już po raz szesnasty na usteckiej promenadzie odbyła się impreza promocyjna pod nazwą „Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce”.

Pierwszym akcentem imprezy promocyjnej był zorganizowany 17 lipca w Bałtyckim Centrum Kultury wernisaż malarstwa Marii Posłuszny – „Bielsko-Biała. Mały Wiedeń – dialog z przeszłością”. Podczas wystawy, która będzie czynna do 12 sierpnia, prezentowanych jest kilkanaście prac autorki. Nawiązują one do dawnych widoków Bielska-Białej, które odnaleźć można na starych widokówkach. Widoki najsłynniejszych budowli Bielska i Białej przedstawione są w bardzo ekspresyjny sposób i podejmują dialog z reprodukcjami zdjęć z końca XIX wieku.

W sobotę 18 lipca i niedzielę 19 lipca br. na usteckiej promenadzie wystąpiły Kapele Góralskie „Wałasi” i „Zbójnicy” oraz zespół muzyczny New Year’s Day. W sobotę aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej zaśpiewali piosenki Marii Koterbskiej, natomiast w niedzielę zaprezentowano spektakl Latający Cyrk Monty Pythona w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

Pracownicy Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji tradycyjnie przygotowali blok zabaw zręcznościowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na promenadzie pojawiła się także maskotka Reksia, z którą nie tylko dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Czynny był kiermasz sztuki ludowej podczas, którego beskidzcy twórcy prezentowali drewniane rzeźby, gliniane ptaszki i figurki, obrusy haftowane i wyszywane, koniakowskie koronki, obrazy malowane na szkle, wyroby ze skóry i inne ludowe arcydzieła.

normal_8379bed2ed57cccf6612d9c27c54f93b

W sobotę 18 lipca br. rozegrany został XIII. Międzynarodowy Turniej Piłki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Euroregionu Beskidy, w którym zagrali profesjonalni siatkarze oraz wczasowicze. Turniej już na stałe wpisał się do letniego kalendarza rozgrywek sportowych organizowanych w Ustce.

W imprezie wzięli również udział przedstawiciele Euroregionu Beskidy, członkowie Beskidzkiej Izby Turystyki, Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej i Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Podczas tego wydarzenia mieszkańcy Ustki i tysiące wczasowiczów mieli okazję poznać nasze miasto, region i Beskidy.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress