Czy będzie paraliż Bielska-Białej?

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że w dniu 18 czerwca br. w godzinach wieczornych nastąpi całkowite zamknięcie ulicy Stojałowskiego (od budynku nr 27 do mostu na rzece Biała), z zachowaniem ruchu pieszych. Zamknięcie to związane jest z realizacją zadania pod nazwą „Rozbudowa ul. Stojałowskiego w Bielsku-Białej wraz z przebudową mostu na potoku Niwka oraz mostu na rzece Biała”. Z uwagi na konieczność wymiany elementów przekrycia potoku roboty mostowe muszą być wykonywane przy całkowitym zamknięciu dla ruchu pojazdów. Przewidywany czas realizacji całości inwestycji wynosi 6 miesięcy, natomiast zamknięcie ulicy Stojałowskiego zaplanowane jest na 3-4 miesiące. Ruch pojazdów w związku z zamknięciem ul. Stojałowskiego odbywać się będzie zgodnie z wyznaczonymi objazdami zamieszczonymi na stronie internetowej MZD.

Przypomnijmy, że również na koniec 2017 roku ma ruszyć przebudowa ulicy Krakowskiej i Żywieckiej, realizacja której zaplanowana jest na ponad rok.

W ramach tej inwestycji ulice zostaną kompleksowo przebudowane: powstaną nowe lewoskręty, mostki, chodniki, przepusty. Przebudowane i zmodernizowane zostaną skrzyżowania, przystanki autobusowe, oświetlenie uliczne i sygnalizatory świetlne.

Przebudowa tych dróg będzie się również wiązać z wieloma utrudnieniami, ruchem wahadłowym oraz objazdami, co zwiększy ruch na bocznych ulicach przebiegających w pobliżu remontowanych dróg.

Foto: www.naddachami.plFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress