Barbara Zakościelna w barwach siatkarek BKS

Do drużyny z Bielska-Białej dołącza 19-letnia przyjmująca Barbara Zakościelna.

Od samego początku skład BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała był budowany bardzo konsekwentnie. Zgodnie z trzyletnim planem nakreślonym przez trenera Tore Aleksandersena, bielszczanki w każdym kolejnym sezonie mają zbliżać się do Mistrzostwa Polski. Nic więc dziwnego, że w składzie na sezon 2017/2018 znalazło się miejsce dla doświadczonych siatkarek, jak i dla tych, które będą stanowić o sile drużyny w niedalekiej przyszłości. W schemat ten idealnie wpisuje się ostatnia już nowa siatkarka BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – Barbara Zakościelna.

Basia ma 19 lat i swoją przygodę z siatkówką zaczynała w klubie UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, skąd później przeniosła się do GLKS Nadarzyn a następnie do Legionovii Legionowo. Wraz z drużyną z Legionowa zdobyła dwukrotnie Mistrzostwo Polski Juniorek oraz brązowy i srebrny medal Młodej Ligi Kobiet. W sezonie 16/17 Zakościelna dostała również powołanie do reprezentacji Polski Juniorek. W ostatnim sezonie zadebiutowała na parkietach ORLEN Ligi w barwach Legionovii zaliczając tym samym cztery mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. 

Tore Aleksandersen (trener BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała): Basia jest jedną z wielu utalentowanych młodych siatkarek, które będziemy mieć w drużynie w przyszłym sezonie. To bardzo utalentowana przyjmująca o dobrych warunkach fizycznych. Tak jak wszystkie młode zawodniczki musi pracować nad rozwojem swoich indywidualnych umiejętności i zrozumieniem gry. Wiem, że szybko zrobi duże postępy. Jestem szczęśliwy, że Basia chciała dla nas grać i oczekuje od niej wielkich rzeczy w przyszłości. 

_ _
 Barbara Zakościelna w barwach siatkarek BKS
źródło: www.siatkowka.bks.bielsko.pl

 


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress