8 lat więzienia za śmierć dwóch chłopców – wyrok utrzymany

8 lat więzienia za śmierć dwóch chłopców – wyrok utrzymany

Uaktualniono 21.11.2013

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej na Karolinie Z., skazanej na 8 lat więzienia za śmiertelne potrącenie dwóch chłopców w Kozach, kobiet była wtedy pod wpływem amfetaminy.

Obrońcy skazanej zapowiedzieli apelację do Sądu Najwyższego. Wyrok jest prawomocny.

 

Uaktualnienie 02 lipca 2013

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej uznał na dzisiejszej rozprawie że 21- letnia Karolina Z spędzi 8 lat w więzieniu do tego otrzymała dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a także musi zapłacić rodzicom chłopców, 50 tyś zadośćuczynienia. Rodzice dzieci różnili się w ocenie wysokości wyroku.

Wyrok nie jest prawomocny

Uaktualnienie 11 czerwca 2013

Na 25 czerwca bielski sąd zaplanował wysłuchanie mów końcowych w procesie 21 – letniej Karoliny Z, być może w tym dniu również zapadnie końcowy wyrok. Termin mów końcowych był wyznaczony już na miniony wtorek, lecz krewni ofiar wypadku występujący w roli oskarżycieli posiłkowych złożyli wniosek o wydłużenie czasu do zakończenia rozprawy aby mogli się do niej lepiej przygotować.

Prokurator zarzuca Karolinie Z iż będąc pod wpływem amfetaminy spowodowała na przejściu dla pieszych wypadek ze skutkiem śmiertelnym, w którym zginęło dwóch 10 – letnich chłopców.

Grozi jej  za ten czyn do 12 lat więzienia.

W budynku Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej odbyła się druga rozprawa w sprawie tragicznego wypadku w Kozach. Karolina Z przeprosiła rodziny ofiar słowami

„Dla mnie to także wielka tragedia. Nie chciałam tego zrobić. Wiem, że państwo nie jesteście teraz w stanie mi wybaczyć, ale chciałabym, abyście kiedyś inaczej na mnie spojrzeli; ja naprawdę tego nie chciałam. Jest mi bardzo przykro. Przepraszam”

Przed sądem zeznania składał również  ojciec oskarżonej

źródło materiału i foto Dziennik Zachodni

uaktualnienie 27 lutego 2013

Dzisiaj przed sądem rejonowym w Bielsku-Białej ruszył proces Karoliny Z, sprawczyni wypadku w Kozach w wyniku którego śmierć poniosło dwóch nastoletnich chłopców, a oskarżona spowodowała wypadek będąc pod wpływem amfetaminy. Kobiecie grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

Obrońca Karoliny Z zrezygnował z wniosku o odroczenie rozprawy, natomiast złożył wniosek o wyłączenie jawności rozprawy na co nie zgadzają się bliscy chłopców. Prokurator odczytał oskarżonej akt oskarżenia z dwoma zarzutami ” prowadzenie samochodu pod wpływem środka odurzającego oraz doprowadzenie do wypadku ze skutkiem śmiertelnym”. Oskarżona kobieta nie przyznaje się do winy.

———————

Archiwum

21-letnia Karolina Z. była pod wpływem amfetaminy i jechała z prędkością 98 km/h gdy śmiertelnie potrąciła dwóch chłopców wracających ze szkoły w Kozach-Gajach – Taka jest treśc aktu oskarżenia, który właśnie bielska Prokuratura Rejonowa skierowała do Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej.

Akt oskarżenia obejmuje dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy tego, że Karolina Z. znajdowała się pod wpływem narkotyku, drugi, że „kierując samochodem osobowym z nadmierną prędkością nie zachowała ostrożności w  rejonie przejścia dla pieszych co doprowadziło do śmiertelnego potrącenia dwóch 10-letnich chłopców.

Śledczy ustalili, że w dniu wypadku Karolina Z. rano zażyła w celach pobudzających amfetaminę. Około godz. 13.40 przejeżdżała przez miejscowość Kozy. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych spostrzegła tuż przed samochodem dwójkę dzieci. W tym momencie nacisnęła hamulec i nastąpiło potrącenie przednią częścią pojazdu przechodzących chłopców. Jeden z nich poniósł śmierć na miejscu, drugi zmarł w szpitalu.

————-

Decyzją sądu odrzucono zażalenie na areszt ze strony Karoliny Z tym samym oskarżona pozostanie w areszcie tymczasowym

——

Karolina Z sprawczyni tragicznego wypadku na przejściu dla pieszych w Kozach w którym zginęło 2 chłopców a sama kobieta była pod wpływem narkotyków, złożyła zażalenie na nałożony na nią przez sąd areszt. Wniosek ma być rozpatrzony 19 listopada.

——

Karolina Z. usłyszała zarzuty umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa i doprowadzenia do wypadku.

—–

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej uznał zażalenie prokuratury o areszt dla 20-latki, sprawczyni wypadku w Kozach w którym zginęło dwóch chłopców. Policja już dokonała zatrzymania kobiety.

—–

Na czwartek 25 października godz.17.00 w Kozach planowany jest marsz milczenia który ma upamiętnić Patryka i Konrada oraz podjęcie walki z plagą narkotyków.

—–

20 latka mieszkanka Mesznej, sprawczyni wypadku samochodowego w Kozach w którym śmierć poniosło dwóch chłopców w wieku 10 i 11 lat prowadziła pojazd pod wpływem amfetaminy. Prokurator Okręgowy w Bielsku-Białej postawił kobiecie zarzut – umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kierowanie samochodem z nadmierną prędkością i pod wpływem środków odurzających za który grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Aktualnie 20 latka opuściła areszt tymczasowy, sąd uznał iż nie ma obaw mataczenia w sprawie.

——-

W Niedzielę tłumy mieszkańców Kóz żegnały Konrada i Patryka w czasie ceremonii pogrzebowej w kościele św Apostołów.

——

Policjanci oraz prokuratorzy badają szczegółowe okoliczności wypadku, w którym śmierć poniosło dwóch 10-letnich chłopców. Do wypadku doszło w Kozach na ul. Krakowskiej.

Z ustaleń wynika, że 20-letnia kobieta kierująca pojazdem marki Peugeot Partner na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła dwóch chłopców, którzy wracali ze szkoły. Pierwszy z nich zmarł na miejscu w czasie reanimacji. Drugi z poszkodowanych został przewieziony do szpitala na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie po kilku godzinach zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca była trzeźwa. Pobrano od niej krew do dalszej analizy. Decyzją prokuratora kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie. Dzisiaj prokurator zadecyduje o jej dalszym losie.

źródło i foto KMP Bielsko-Biała


 • Aaa

  Wyszła czy jeszcze siedzi?

 • nmm

  ja z nia siedziałam dla mnie to jest dzieciobuj i szmata kreci dupa i swieci cycami do gadów juz ja dziura swedzi z

 • on

  Tak o anfetaminie jest napisane na wikipedi:
  „Po dostaniu się do organizmu, amfetamina wzmaga przekaźnictwo noradrenergiczne i dopaminergiczne. Jednocześnie hamuje wychwyt zwrotny i nasila uwalnianie tych przekaźników, co prowadzi do zwiększenia koncentracji, polepsznia funkcji wykonawczych i czuwania (obszar górno-boczny kory przedczołowej) oraz pozytywnie wpływa na nadpobudliwość psychoruchową (wzmożenie aktywności dopaminergicznej na poziomie jąder podstawy). Z tych powodów na świecie jest stosowana w terapii ADHD i narkolepsji”

 • student

  Również mi się wydaje że pomimo całej szkodliwości dla zdrowia to jednak amfetamina pobudza i zwiększa reakcje a nie je opóźnia więc paradoksalnie będąc pod jej wpływem miała większe szanse aby uniknąć tego wypadku.

 • z3f0

  Ludzie a jaki amfetamina ma wpływ na jazdę? Małe piwo ma o wiele większy wpływ niż tona fety … Dziewczyna mogła nawet zażyć 3 dni wcześniej i tak by we krwi wyszło … Nie bronie jej, ale ona też ma prawa. Wypijesz litr wódki, nic nie ogarniasz – rozjedziesz kogoś 4 lata więzienia. Wezmiesz amfe, wszystko ogarniasz, ktoś ci wbiegnie na pasy – 8 lat. To nie jest sprawiedliwe, nie bronie jej ale sad przegial …

 • Kajos

  Bambo,buraku piszesz bzdury. Po twoim piśmie widać ze jesteś wiejski prostak i oszołom

 • rad

  I tak nie będzie siedzieć 8 lat, wyjdzie po maksimum 6 latach.

 • bambo

  tez mi jej zal ale powiem tak kurde mogli być ranni przezyc trochę to za mało załozyc rodzine tak jak ich rodzice no szok !Ale musieli być dobrzy skoro wziento ich do góry przynajmniej nie będą się meczyc w tak dennym kraju jak Polska niestety to prawda lizemy innym kraja tyłek a unas bieda piszczy!!!! Ja mam sprawę do wszystkich mógłby się w ońcu zainteresować drogą Czechowice brzeszcze na odcinku południowe valeo przejazd kolejowy do Bestwiny do sklepu z meblami do rozwidlenia na strą wieś masakra jedzie
  się po sitku a nie po drodze!!!! Gdzie sa nasze pieniądze tak się unas dba o bezpieczeństwo ludzie opamiętajcie się jak was nie stać to frzarki do asfaltu i go sfrezujcie matoły jedne!!! W Czechowicach robią kanalizacje karzda droga rozkopana wezcie wywalcie tego burmistrza bo ani na jednej drodze nie ma porządnego asfaltu!!! Ja zrobią jedna to jej nie asfaltują kopią dalej dno dno a nasze podatki gdzie hańba dla naszego orła idioci!!!!

 • wrrrrr

  Mi tez żal tej dziewczyny cpała, bawiła się i zabiła, jeszcze bardziej żal mi tych chłopców. 12 lat to byłby dobry wyrok wyjdzie z pudła bedzie miała 32 lata może to ja czegoś nauczy. Dodatkowo proponuje wytatuowac jej na czole, ćpałam, zabiłam !

 • Ł

  jak można pisać, że ktoś naćpany zabija na drodze 2 dzieci i robi to nieumyślnie?
  Skoro ćpała i jeździła to znaczy że było to jak najbardziej umyślne! Powinna się liczyć z tym i wiedzieć że jest zagrożeniem dla siebie i innych prowadząc samochód. Dla siebie to pikuś bo sama powinna tam zginąć, ale za to że ZABIŁA DWÓCH MŁODYCH CHŁOPCÓW nie powinna nigdy opuszczać więzienia!

 • klaudia

  Podejrzewam że ona już do końca swych dni, codziennie będzie do tego wracać. Jedna chwila i głupie posunięcie zmarnowało jej życie i tych chłopców.

  • aca

   kobieta myśli o sobie i o przyszłości a to kogo poświęciła nic jej już nie obchodzi

 • bambo

  a policja to tez pizdy bo powinni juz prawo zmienic dla tych złodzieji z rzadu tez bez immunitetow to raz bez kierowcow słuzbowych ,matoły jezdzic nie umią prawojady powinny byc zdawane tak jak w stanach niemczech bez zmiany przepisów mała ilosc pytan a tusk powinien oddac pieniadze ktore wykorzystał na przeloty z warszawy do sopotu 5mlzł drogi by sie na slasku poprawiło np. w takich czechowicach w kierunku oswiecimia dno kompletne i centrum czechowic a kary powinne byc surowsze amen

 • bambo

  wiecie co nasze prawo jest do dupy w polsce jest bezprawie tak naprawde liczą sie plecy i dojscia !!!! Madzia słynna pizda weszła w media a media miały kase wiec broniły jej ta zas zarzyła amfe i ją zamkli a tak na prawde czy sie cpa czy pije za kierownice sie nie wsiada człowiek musi byc skupiony!!!! A o matkach sie słyszy bardzo wiele teraz powinni wszystkie spałowac połamac ze by nauczke miały

 • kacper

  A mnie żal tej dziewczyny. Popełniła wielki błąd, zabiła tych chłopcow to fakt.Ale jak się słyszy ze taka matka Madzi paradowała i lansowała się mediach zamaist siedziec w więzieniu a ta zrobiła to nieumyślnie i od razu ją zamkneli


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress